Zapraszamy na studia podyplomowe „Polski i międzynarodowy rynek sztuki”!

10 października 2016, by , Dodaj komentarz

Przed nami znajduje się piękny obraz bądź rzeźba. Jak ocenić ich wartość? Jak odróżnić oryginał od doskonałej kopii? Jakie regulacje prawne, krajowe i międzynarodowe, trzeba znać, żeby legalnie sprzedać to dzieło? Jak wypromować naszą ofertę? Jak wybrać odpowiedni dom aukcyjny?  Jak orientować się w tendencjach sztuki współczesnej obecnych na rynku? Odpowiedzi na te pytania poznacie decydując się na studia podyplomowe „Polski i międzynarodowy rynek sztuki” w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie.

Kierunek „Polski i międzynarodowy rynek sztuki” skierowany jest do kolekcjonerów, pracowników antykwariatów i galerii, osób zatrudnionych w instytucjach kulturalnych, menedżerów kultury, osób zawodowo związanych z rynkiem usług finansowo-prawnych, ekonomistów, ale również młodych ludzi interesujących się współczesnym życiem artystycznym oraz do wszystkich miłośników sztuki, planujących swój rozwój zawodowy w tej dziedzinie. Jest to kierunek unikatowy w skali kraju, który umożliwia nie tylko zdobycie cennej wiedzy z tego zakresu, ale także nawiązanie relacji z innymi osobami działającymi w tej branży i wzajemną wymianę doświadczeń, co często jest wartością bezcenną.

historia_sztuki
Na studiach „Polski i międzynarodowy rynek sztuki” poruszane są zagadnienia związane z problemami rynku sztuki, rozpatrywane pod kątem aktualnych uwarunkowań, czy też różnorodnych aspektów prawnych, społecznych i ekonomicznych. W przejrzysty sposób objaśniają także rolę i znaczenie kreatorów rynku. Dzięki praktycznemu charakterowi studiów, studenci bardzo dobrze nauczą się analizy meandrów sztuki współczesnej dominującej obecnie na rynku i będą w stanie efektywnie działać w tej branży. Studenci poznają aspekty prawa autorskiego w sztuce oraz problemy rynku sztuki związane z bankami i inwestowaniem. Zdobędą też wiedzę pozwalającą pozyskiwać fundusze na kulturę oraz obranie odpowiedniej strategii.
Zajęcia na kierunku prowadzone są przez wybitnych specjalistów: krytyków, analityków rynku i historyków sztuki czy kuratorów, którzy współtworzą rynek sztuki w Polsce i za granicą. Należą do nich między innymi krytyk sztuki doktor Natalia Kaliś, historyk sztuki doktor Anna M. Leśniewska-Zagrodzka, rzeczoznawczyni i historyk sztuki Irena Bal oraz kurator Marcin Krasny.
Po skończonych studiach absolwent będzie mógł spojrzeć na rynek sztuki i ocenić jego zagadnienia praktyczne z różnych punktów widzenia, które nie są uwzględniane w nauce akademickiej. Kierunek omawia rynek pod kątem współczesnych trendów w sztuce, zagadnień sztuki video i art new media, nowych form wyrazu, fotografii kolekcjonerskiej, rankingu galerii oraz wydarzeń artystycznych.
Aby dowiedzieć się więcej o tym kierunku studiów podyplomowych, wejdź na stronę Akademii Finansów i Biznesu Vistula.


W kategorii:


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *