Wystawa Dominika Jasińskiego pod patronatem Why Art

3 czerwca 2015, by , Dodaj komentarz

Czy sztuka może być pretekstem do odpoczynku i relaksu? Tak, bo motywem przewodnim wystawy malarstwa Dominika Jasińskiego „Hedonizm” będzie przyjemność i radość życia. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających przez najbliższy miesiąc – już od 11 czerwca w galerii Dagma Art.

Peaceful

Peaceful, 80 cm x 80 cm, olej na płótnie, 2015

 

Dominik Jasiński - F1

F1, 60 cm x 120 cm, olej na płótnie, 2014

Definicja hedonizmu według starożytnych Greków to w skrócie branie z życia tego, co najlepsze, czerpanie radości z każdego dnia, zabieganie o własne szczęście. Ale hedonizm to również uczucie doznania przyjemności poprzez kontakt z pięknem. Tak pojmowana sztuka staje się pretekstem do odpoczynku, relaksu, chwili dla siebie. Galeria sztuki Dagma Art w trakcie wystawy malarstwa Dominika Jasińskiego podkreśla szczególny moment – uczucie przyjemności rodzące się podczas oglądania obrazów artysty.

Thinking Of Summer, 60 x 120, olej na płótnie, 2014

Thinking Of Summer, 60 x 120, olej na płótnie, 2014

Dominik Jasiński to jeden z czołowych i najbardziej utalentowanych artystów młodego pokolenia. To autor ponad 40 wystaw w Polsce i za granicą. W ciągu ostatnich lat zachwycił środowisko artystyczne, autorytety, zdobył uznanie krytyków, a liczba jego wiernych fanów stale się powiększa. Jasiński postanowił łączy warsztat grafika z doświadczeniami w obszarze rysunku, plakatu oraz ilustracji, kreśląc w ten sposób własny język ekspresji artystycznej. Malarstwo jest jednak jego pierwszą, niezastąpioną i niewyczerpaną pasją. Praca twórcza dla Dominika Jasińskiego to również czysta przyjemność.

W sztuce Dominika Jasińskiego można rozsmakować się tak jak w najlepszych gatunkach wina, czekolady, kawy. Wystawa Hedonizm to
pretekst, dla sprawienia sobie kolejnej przyjemności. „Otaczanie się sztuką to rodzaj luksusu. Posiadanie czasu na to, by kilka dłuższych chwil spędzić na wystawie doskonałego malarstwa, to również luksus” – mówi Monika Grudzień, menedżerka galerii.

Wystawa Hedonizm nawiązuje do nurtu slow, zachęcając widzów do powolnego delektowania się dziełami sztuki. Podczas wystawy na każdego z gości będzie czekała kawa i coś słodkiego.

Grafika Hedonizm
Dominik Jasiński. Hedonizm – wystawa potrwa od 11 czerwca do 11
lipca 2015. Galeria Dagma Art czynna jest od poniedziałku do soboty w
godzinach 10:00 do 18:00.

——————————————————————————————————-

Galeria sztuki Dagma Art specjalizuje się w malarstwie współczesnym. Galeriawspółpracuje zarówno z uznanymi i doświadczonymi artystami, jak i z młodymi przedstawicielami polskiego świata sztuki. Zapewnia kompleksową obsługę w zakresie doboru dzieł sztuki do wnętrza. Tworzy kolekcje, które oprócz wartości estetycznej posiadają także wartość inwestycyjną.
Dagma Art, ul. Puchały 4/1, Katowice
godz. otwarcia 10:00 – 18:00


Tagi: , , , ,
W kategorii:


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *