MÓJ SEN O NIEŚMIERTELNOŚCI – Katarzyna Kania w Po Prawej Stronie Wisły

25 listopada 2016, by , Dodaj komentarz

MÓJ SEN O NIEŚMIERTELNOŚCI to kolejna odsłona wystawy malarstwa, pasteli, rysunku i sztuki użytkowej, tym razem w Warszawie w galerii sztuki Po Prawej Stronie Wisły.

Plakat

Malarstwo dla Katarzyny Kani było pasją od wczesnego dzieciństwa, od kiedy zaczęła przetwarzać zasłyszane bajki i baśnie w obrazy. Wtedy pozostawały w sferze wyobraźni, ale z czasem coraz częściej udawało się przenosić je na papier. Stworzyła własny, magiczny świat, z którego czerpie do dzisiaj pomysły i który odkrywa przed widzem. Katarzynę Kanię fascynuje świat po drugiej stronie życia. Wpisuje się we wspólczesną literaturę obitującą, w postaci z innych wymiarów. Zauroczona mrocznym klimatem, połączonym z delikatnością i romantycznością w „Opowieściach miłosnych, śmiertelnych i tajemniczych“ Edgara Allan Poe, oplata wymyślone postaci nicią pajęczyny. Według artystki podkreślanie kontrastów w pracy, pozwala wydobyć dualizm światów, pokazać istnienie dobra i zła.
Prace Katarzyny Kani są pełne symboli oraz teatru. Tytuły prac, dla których inspiracją po raz kolejny była literatura, a szczególnie „ Kroniki wampirów“ Anny Rice, pozwoliły stworzyć symetryczne światy, spowite pajęczyną. Wymyślone przejścia, kamienne bramy, zamknięte, symbolizują dla autorki tajemnicę i niepewność, tego co znajduje się za nimi, po drugiej stronie, a może ją samą , schowaną przed współczesnym światem.
5hfnvprntvyc8n9xjk5d6jctbcibdkuf95

Przyznaje, że od wczesnych lat zauroczona jest malarstwem Zdzisława Beksińskiego, profesora Antoniego Kowalskiego. Doskonale wpisuje się w nurt tworzony przez Tomasza Alena Kopera.

Katarzyna Kania z kolejną wystawą zaskakuje. Pokazując „Mój sen o nieśmiertelności“ ewoluuje z tematów związanych z wampiryzmem w kierunku zmysłowości, seksualizmu. Jej pragnieniem jest pobudzanie wyobraźni widza, wchodzenie z nim w dialog o różnych światach.
Wywiad z Katarzyną Kanią www.poprawejstroniewisly.pl

Wystawa malarstwa, pasteli i rysunku Katarzyny Kani „MÓJ SEN O NIEŚMIERTELNOŚCI“ odbywać się będzie w galerii sztuki Po Prawej Stronie Wisły ul. Konopacka 15/ a w Warszawie od 26 listopada 2016 roku do 31 stycznia 2017 roku.
Wernisaż 25 listopada 2016 r. w godzinach 19.00 – 21.00

Wystawę oglądać można w godzinach otwarcia galerii:

Wtorek – czwartek: 14.00 – 17.00
Piątek: 14.00 – 18.00
Sobota: 11.00 – 15.00
Lub po umówieniu się telefonicznym 604 267 955, e-mailowym: info@poprawejstroniewisly.pl
Podczas wystawy dostępna będzie sztuka użytkowa Katarzyny Kani.


Katarzyna Kania
Urodzona 02 lutego 1983 roku w Katowicach.
Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. J. Pankiewicza w Katowicach w 2003 roku. Studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.
Dyplom w Pracowni Malarstwa Profesora Kazimierza Cieślika w 2008 roku. Dyplom dodatkowy w Pracowni Działań Multigraficznych pod kierunkiem Profesor Ewy Zawadzkiej.
Członek Stowarzyszenia Pastelistów Polskich w Nowym Sączu i SMTG w Krakowie.
Organizator oraz uczestnik plenerów malarskich.
Ma na swoim koncie wiele wystaw indywidualnych i udział w wielu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą


Tagi:
W kategorii:


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *