„Bear me” – premierowy odcinek głośnego filmu animowanego Kasi Wilk

12 czerwca 2014, by , Dodaj komentarz

„Bear me” miał być pracą dyplomową studentki łódzkiej PWSFTVIT Katarzyny Wilk. Okazał się tak dobry, że na jego podstawie zrealizowano miniserial animowany. Premiera pierwszego odcinka miała miejsce dzisiaj!Kasia Wilk "Bear me", premiera 12.06, miniserial na podstawie pracy dyplomowej, szansa na Oscara

„Bear me” to zabawna opowiastka o przyjaźni dziewczynki z niedźwiadkiem. Lili – główna bohaterka – spotyka tytułowego niedźwiadka na przystanku autobusowym. Spotkanie staje się wstępem do pełnej uroku przyjaźni, której kolejne odsłony będziemy mogli śledzić aż do kwietnia 2015 roku.

„Bear Me” zostało już docenione  na wielu branżowych festiwalach, m.in. na Palm Springs International Shortfest w USA, Bayside Film Festival’s Jump Cut w Australii, Pentedattilo Film Festival International Short Film Festival we Włoszech i 18. Filmschau Baden-Wurttemberg w Niemczech. Film otrzymał także nagrodę dla najlepszego filmu krótkometrażowego na festiwalu w Cleveland, dzięki czemu zakwalifikował się do listy kandydatów do oscarowych nominacji.

Filmik zdobył w sumie 18 nagród na całym świecie, a autorka – Katarzyna Wilk otrzymała propozycję zrealizowania miniserialu.

Pierwszy odcinek można oglądać już od dzisiaj.

Więcej o „Bear me” i jego autorce na dedykowanej projektowi stronie >>> TUTAJ

Kasia Wilk "Bear me", premiera 12.06, miniserial na podstawie pracy dyplomowej, szansa na Oscara Kasia Wilk "Bear me", premiera 12.06, miniserial na podstawie pracy dyplomowej, szansa na Oscara Kasia Wilk "Bear me", premiera 12.06, miniserial na podstawie pracy dyplomowej, szansa na Oscara


Tagi: , ,
W kategorii:


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *