Aukcja malarstwa i rzemiosła artystycznego – Nowa siedziba domu aukcyjnego DAES!

19 grudnia 2016, by , Dodaj komentarz

Wojciech Fangor, Jacek Malczewski, Jan Stanisławski, Zdzisław Beksiński czy Teodor Axentowicz – to tylko kilka nazwisk z licznej grupy cenionych twórców, których dzieła będzie można nabyć podczas licytacji 19 grudnia w Domu Aukcyjnym DAES, który tego dnia otwiera swoją siedzibę w Warszawie przy ulicy Pięknej. Oprócz prac artystów awangardowych i współczesnych pod młotek pójdą między innymi XIX-wieczne srebra i lampy.
Na aukcji zaprezentowany zostanie obraz Wojciecha Fangora M53 – jedna z najsłynniejszych abstrakcyjnych kompozycji powstałych w latach 60-tych, zaliczana do eksperymentu malarskiego skupiającego się wokół op-artu i minimal artu.

Natomiast spośród rzemiosła artystycznego godna uwagi jest elegancka, srebrna buliera firmy Stephan Mayerhofer & Carl Klinkosch (ok. 1840 rok).

Zdzisław Beksiński Bez-Tytułu 1929

Roman Bratkowski Zimna-Woda 1869

Aukcja malarstwa i rzemiosła artystycznego:
19 grudnia, godz. 19.00, Dom Aukcyjny DAES, ul. Piękna 28-34 lok. 1 Warszawa.
Katalog aukcyjny w wersji elektronicznej dostępny jest na stronie DAES: www.daes-antyki.pl
DAES, największy i najstarszy antykwariat we Wrocławiu przy Placu Kościuszki, od 2015 dom aukcyjny. Jedyny we Wrocławiu, w którym organizowane są licytacje sztuki dawnej. W ofercie aukcyjnej znajdują się nie tylko antyki, ale również dzieła artystów współczesnych.


W kategorii:


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *