ARCHIPELAGI Wystawa i wakacyjny konkurs Zderzaka

19 sierpnia 2016, by , 1 komentarz

Lato zachęca do dalekich podróży, do zmiany rytmu dnia i codziennych nawyków. Galerię Zderzak zachęciło do przeszukania magazynów i szaf galerii. Tym razem na najnowszej wystawie zobaczymy rzadko pokazywane prace znakomitych autorów: Jana Młodożeńca, Zbigniewa Makowskiego, Tomasza Ciecierskiego, Ryszarda Grzyba, Basi Bańdy.

Bardzo małe, małe i średnie prace na papierach zazwyczaj ukryte przed wzrokiem widzów, z lat 60., 70., 80., 90., 2000, cechujące się własną, niepowtarzalną urodą. Prace każdego autora ułożone zostały na ścianie galerii w archipelag.

archipelag Makowskiego

archipelag Makowskiego

archipelag Młodożeńca

archipelag Młodożeńca

Wystawie towarzyszy KONKURS. Jego zasady są dziecinnie proste, jednak rozwiązanie może nie być oczywiste.
Należy zgadnąć jakie to archipelagi i podać ich nazwy geograficzne! Jest ich tylko pięć – tyle, ilu autorów. Każdy zwiedzający wystawę otrzyma kartkę pocztową z rubrykami do wypełnienia. Kto pierwszy odgadnie nazwy wszystkich archipelagów, dostanie nagrodę.

Odpowiedzi zgłaszać można do 10 września. Wystarczy na specjalnej pocztówce konkursowej (pocztówki dostępne w galerii albo na stronie www) wypisać nazwy geograficzne 5 archipelagów. Akceptowane będą tylko wersje papierowe pocztówek, które zostaną dostarczone do galerii osobiście albo drogą pocztową.

Zderzak rzuca wyzwanie pasji podróżniczej współczesnych Polaków. Zgadnijcie, w jakie archipelagi układają się dzieła naszych artystów? W konkursie mogą brać udział dorośli i dzieci.

archipelag Bańdy

archipelag Bańdy

archipelag Ciecierskiego

archipelag Ciecierskiego

archipelag Grzyba

archipelag Grzyba

wystawa czynna
15 sierpnia – 30 września 2016
Galeria Zderzak
Adres: ul. Floriańska 3
31-019 Kraków
tel/fax +12 429 67 43


Tagi:
W kategorii:


1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *