7 rzeczy na dobry tydzień

2 grudnia 2013, by , Dodaj komentarz

Z okazji nowego tygodnia, a także (a może przede wszystkim!) nowego miesiąca, 7 ciekawostek, które przykuły moją uwagę w ostatnich dniach. Do konsumpcji hurtowej lub smakowania po kawałku :)

1. Tęczowy papier do samodzielnego wydrukowania

tęczowy papier do samodzielnego wydrukowania

 

To zawsze dobra wiadomość kiedy ktoś zrobi coś za nas i jeszcze nie chce za to pieniędzy :) MrPrintables oferuje darmowe pliki do pobrania, które po wydrukowaniu zamienią zwykłą kartkę papieru w prawdziwą tęczę. Ciekawy i tani sposób na pakowanie prezentów. MrPrintables zapewnia, że zużycie tuszu jest przy tym efekcie zaskakująco niskie.

2. Amy Judd i kobiety bez twarzy

Amy Judd

Amy to zdecydowanie jedna z najciekawszych malarek, jakie ostatnie miałam okazję poznać. Z pewnością jeszcze o niej usłyszecie! Na Whyart też na pewno wrócimy do tematu, a tymczasem…praca domowa – portfolio Amy do samodzielnego przejrzenia.

3. „Odditory” Monica Menez – film, który zdobył pierwszą nagrodę na festiwalu Berlin Fashion Film 2013

4. Tradycja spotyka komercję

Nie sposób nie uśmiechnąć się patrząc na to zdjęcie. Z okazji oficjalnej premiery nowego Play Station 4 28 listopada 2013, Zamek Świętego Anioła w Rzymie – grobowiec wzniesiony dla cesarza Hadriana i jego rodziny, rozbłysł tysiącem świateł.

promocja PS4 w Rzymie 28 listopada 2013 roku

AFP PHOTO / TIZIANA FABI.

5. Krzesło-widmo ze szkła i drewna

krzesło-widmo, szkło i drewno

Nie wiem kto jest autorem tego dzieła, ale zdecydowanie chcę je w swoim domu! Zaskocz gości i posadź ich na krześle-widmie. Polecane tylko dla osób dbających o czystość.

6. Kto jest największym kolekcjonerem sztuki?

Shelley Fox Aarons i  Philip E. Aarons

The ARTnews opublikowało niedawno listę 200 największych światowych kolekcjonerów sztuki. Na czele listy znaleźli się Shelley Fox Aarons i Philip E. Aarons.

Drugie miejsce objął Roman Abramowicz i Dasza Żukowa.

7. Audrey Kawasaki powraca!

Po okresie twórczej ciszy Audrey powraca w wielkim stylu. Seria charakterystycznych, eleganckich portretów wykonanych na drewnie stworzona została specjalnie na potrzeby targów sztuki SCOPE w Miami, które zaczynają się w tym tygodniu.
Prace na pewno sprzedadzą się błyskawicznie.

nowe prace audrey kawasaki, SCOPE, Miami Beach 2013

 

Udanego tygodnia!


Tagi: , , , , , , ,
W kategorii:


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *