7 Aukcja Młodej Sztuki a w Pragalerii – już dzisiaj o 19:30!

24 sierpnia 2016, by , Dodaj komentarz

Już po raz 7 Pragaleria zaprasza na Aukcję Młodej Sztuki. Tym razem w katalogu znalazło się kilka bardzo interesujących pozycji. Już dziś o 19:30 będziecie mieli okazji je wylicytować  w siedzibie galerii przy ul. Stalowej 3 w Warszawie. Licytować można też w systemie onebid. Wszystkie prace już od 500 zł!

W katalogu 7 Aukcji Sztuka Młoda uwagę zwraca przede wszystkim jedyna w ofercie rzeźba: znacznych rozmiarów, ceramiczną ikonę macierzyństwa, autorstwa Anety Śliwy. Artystka w subtelny sposób przedstawia ten najpiękniejszy, ale też i trudny, okres w życiu kobiety. Temat, z którym zmagali się tacy mistrzowie jak Dunikowski, w jej ujęciu przedstawia się ciekawie i pięknie.

Aneta Śliwa (1990) Ciężarna (2014) ceramika szkliwiona, 40x30x57 cm

Aneta Śliwa (1990)
Ciężarna (2014)
ceramika szkliwiona, 40 x 30 x57 cm

Propozycje malarskie, tym razem, wypadają bardzo różnorodnie. Znajdą coś dla siebie miłośnicy delikatnej, wysmakowanej erotyki – akty Jakuba Robowskiego, Angeliki Korzeniowskiej, Kamili Jareckiej, Tycjana Śmiałego, Marcina Dybowskiego, Olgi Pelipas, Macieja Cieśli i Roberta Krężlaka pokazują, jak wiele można osiągnąć w malarstwie, i w jak różnorodny sposób, eksplorując ten popularny temat. Pozostając w kręgu realizmu, warto zwrócić uwagę na symboliczne, psychologizujące ujęcia portretowe autorstwa Julii Kowalskiej, Marii Danielak i Izabeli Tymusz. Wszystkie odznaczają się niezwykłą atmosferą i perfekcją warsztatową. W klimatycznej opozycji do nich, stoi secesyjny w wyrazie, ozdobny portret Anny Mamicy, autorki zwracającej uwagę wyrazistym stylem „współczesnej Stryjeńskiej”.

Jakub Robowski (1986) Akt w bieli (2016) olej, płótno, 100x80 cm

Jakub Robowski (1986)
Akt w bieli (2016)
olej, płótno, 100×80 cm

Angelika Korzeniowska (1992) bez tytułu (2015) olej, płótno, 100x80 cm

Angelika Korzeniowska (1992)
bez tytułu (2015)
olej, płótno, 100×80 cm

Olga Pelipas (1988) Venus (2016) olej, płótno, 100x70 cm

Olga Pelipas (1988)
Venus (2016)
olej, płótno, 100×70 cm

Anna Mamica (1994) Oko Fatimy (2015) olej, płótno, 120x80 cm

Anna Mamica (1994)
Oko Fatimy (2015)
olej, płótno, 120×80 cm

Na przeciwległym biegunie poszukiwań leży abstrakcja. Jej miłośnicy w katalogu 7 Aukcji Sztuka Młoda znajdą wiele ciekawych propozycji. Tu chcielibyśmy polecić najbardziej wysmakowane zestawienia barwne i najsilniejsze konstrukcje kompozycyjne. Należą do nich zdecydowanie propozycje Anny Jarzymowskiej, Piotra Worońca jr, Iwony Delińskiej, Bartosza Michała Hoppe-Sadowskiego, Anny Nosowicz, Beaty Nowak-Majewskiej i Natalii Karasińskiej.

Anna Nosowicz (1983) Breathing (2014) olej, płótno, 85x140 cm

Anna Nosowicz (1983)
Breathing (2014)
olej, płótno, 85×140 cm

Natalia Karasińska (1987) Z cyklu III, Godziny, dni, miesiące... (2012-2016) akryl, płótno, 9x(16x22 cm)

Natalia Karasińska (1987)
Z cyklu III, Godziny, dni, miesiące… (2012-2016)
akryl, płótno, 9x(16×22 cm)

Iwona Delińska (1963) Frost (2016) olej, płótno, 100x80 cm

Iwona Delińska (1963)
Frost (2016)
olej, płótno, 100×80 cm

Zapraszam do Pragalerii, do odwiedzin realnych i wirtualnych oraz do licytacji.

Tagi: ,
W kategorii:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *