St. Vladmir czyli Władymir Putin nigdy jeszcze nie brzmiał tak dobrze

4 kwietnia 2016, by , Dodaj komentarz

Dla koneserów designu z najwyższej półki, sprzęt audiowizualny, a zwłaszcza głośniki odgrywają ogromną rolę. Czy  jednak głowa Władymira Putina spoglądająca z naszego biurka  każdego dnia to trochę nie za dużo? Nie, jeśli brzmi w ten sposób!
Bez dużej przesady można stwierdzić, że prezydent Rosji jeszcze nigdy nie brzmiał tak dobrze. Pojedynczy głośnik stworzony do współpracy z urządzeniami mobilnymi poprzez Bluetooth to dzieło rosyjskiego artysty Petro Wodkinsa.

sound-of-power

Każdy z głośników produkowany jest ręcznie w Szwecji z podobnego do marmuru kompozytu. Popiersie ustawione jest na drewnianym cokole, który służy jako 20W wzmacniacz. W komplecie znajduje się także zestaw eleganckich, pokrytych przyjemnym materiałem kabli ze złotymi wtyczkami. Całość jest dopracowana w najdrobniejszych szczegółach i zapewnia nie tylko przyjemnie doznania słuchowe, ale i niepowtarzalne doświadczenie wizualne.

Dla tych, dla których Władymir Putin to za mało, w serii Sound of Power dostępne jest także grające popiersie Kim Jong-Una lub – jeśli macie ochotę na mniej ekstremalne doznania – Margaret Thatcher.
sop-speaker-busts sound-of-power-maggie-bust2 sop-maggie-bluetooth-speaker-bust
Każdy z głośników opisany jest swoją nazwą ‚własną’. I tak Putin występuje pod pseudonimem St. Vladimir. Kim Jong-Un to Kim Sunshine, a Margaret Thatcher to po prostu Maggie.
Petro Wodkins tak tłumaczy pochodzenie nazwy St. Vladimir
‚Władymir Putin to jeden z najbardziej utytułowanych dyktatorów świata. W jego kolekcji znajdują się zarówno odznaczenia KGB, jak i…Order świętego Karola Księstwa Monako, przyznawany obywatelom Monako i cudzoziemcom za zasługi oddane panującemu i Księstwu. Oczywista sprawa, że tymi odznaczeniami nie chwali się zbyt często.
To niesprawiedliwe” – uważa Petro Wodkins i w ramach podniesienia Putina do rangi, do której dyktator aspiruje, nazwał swój głośnik St. Vladimir (Święty Władymir).

sound-of-power-speaker-busts sound-of-power-maggie-speaker

sound-of-power-kim-sunshine

Każdy z głośników wyprodukowano tylko w ilości 100 sztuk. Każdy głośnik jest numerowany, opisany odpowiednim certyfikatem i nosi autorski podpis artysty.

Numer 1 i 100 serii St. Vladimir zostały sprzedane na aukcjach za kolejno 6,500 i 4,200 euro.

Głośniki zostaną zaprezentowane na Międzynarodowych Targach Sztuki IAF Warsaw od 7-10 kwietnia 2016 roku, na stoisku WhyART.

Więcej na:

www.art-fair.pl

 

 


Tagi: ,
W kategorii:


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *