Sound of Power by Petro Wodkins

Dla koneserów designu z najwyższej półki, sprzęt audiowizualny, a zwłaszcza głośniki odgrywają ogromną rolę. Czy  jednak głowa Władymira Putina spoglądająca z naszego biurka  każdego dnia to trochę nie za dużo? Nie, jeśli brzmi w ten sposób!
Bez dużej przesady można stwierdzić, że prezydent Rosji jeszcze nigdy nie brzmiał tak dobrze. Pojedynczy głośnik stworzony do współpracy z urządzeniami mobilnymi poprzez Bluetooth to dzieło rosyjskiego artysty Petro Wodkinsa.

06-05-16_0050

sound-of-power-speaker-busts sop-speaker-busts sop-maggie-bluetooth-speaker-bust

O swojej pracy Petro Wodkins mówi następująco:

„Muszę przyznać, że mam pewien osobisty problem z Wladimirem Putinem. Myślę, że setki milionów ludzi na świecie, w tym sami Rosjanie, ma ten sam problem. Wszyscy jesteśmy winni, że pozwoliliśmy mu sięgnąć po władzę absolutną i że traktowaliśmy go zbyt serio. Dzięki nam gra według swoich zasad. W rezultacie Putin może trząść światem przez kolejne 10-30 lat. W wieku 63 lat jest w doskonałej formie fizycznej i nie widać po nim ani śladu wypalenia politycznego. On się nie zmieni.
W nowej edycji mojego projektu Sound of Power, przekształcam Putina w coś nowego, przyjaznego i pożytecznego. To POP i sztuka w jednym – głośnik, który stanie się ozdobą każdego biurka. Oddaję go ludziom w darze – od dzisiaj może grać nie tylko ze światem, ale też z każdym z was – melodię, którą sobie zażyczycie. Im szybciej Wladymir Putin przekształci się w ikonę popkultury – coś na podobieństwo Beckhamów, Kardashianów i może nawet Trumpów – tym lepiej dla nas i bezpieczniej dla świata. „

sop

pablo-putin

W kolekcji Sound od Power dostępne jest 5 rodzajów głośników:

– Margaret Thatcher aka MAGGIE

– Kim Jong-Un aka KIM SUNSHINE

– Władymir Putin aka ST. VLADIMIR

– Donald Trump aka DONALD THE GREAT

– Pablo Escobar aka UNCLE PABLO

Popiersie wykonane jest z przyjemnego kompozytu marmuropodobnego, wzmacniacz zamknięty jest w drewnianej, lakierowanej obudowie, opatrzonej złotą tabliczką z nazwą popiersia.

Specyfikacja techniczna >>> TUTAJ

Każdy głośnik jest numerowany i ręcznie sygnowany przez artystę. Do popiersia dołączony jest także certyfikat autentyczności.

Cena wyjściowa sztukę to 2200 EUR w zależności od numeracji i dostępności.

Zapytania prosimy kierować na adres:

art@whyart.pl

sound-of-power-kim-sunshine sound-of-power sound-of-power-maggie-bust2

Głośniki były prezentowane na tegorocznych Międzynarodowych Targach Sztuki IAF Warsaw.

IMG_2666 IMG_2658 (1)