„Stokłosa to jedno z najgorętszych malarskich nazwisk” – Galeria Zderzak wyróżniona Marką Radia Kraków

5 lutego 2015, by , Dodaj komentarz

Galeria Zderzak ponownie została wyróżniona Marką Radia Kraków i po raz drugi za wystawę Łukasza Stokłosy!
Stokłosa to dzisiaj jedno z najgorętszych malarskich nazwisk i to nie tylko w Polsce” 

Jury Marki Radia Kraków już po raz drugi nagradza tego artystę swoim wyróżnieniem – w 2013 roku przyznało Markę RK ekspozycję zat. „Skład obrazów”.
SONY DSC

Stokłosa to jeden z najciekawszych współczesnych malarzy. W galerii Zderzak oglądać można jego nowe prace w specjalnej aranżacji. Wystawa koncentruje się wokół portretu młodej damy, w której miłośnicy kina rozpoznają francuską aktorkę Isabelle Adjani w roli Lucy Harker z filmu „Nosferatu wampir” Wernera Herzoga.

To trzecia wystawa indywidualna artysty w Zderzaku po „Zimowej opowieści” (2011) „Składzie obrazów” (2013). Tytuł obecnej wystawy – „Numer 392” – to jeszcze jedna zagadka, którą artysta stawia przed widzem.
SONY DSC SONY DSC

Malarstwo Stokłosy kojarzone jest z poetyką noir, lecz niełatwo je zaklasyfikować do jednego z modnych obecnie kierunków. Wirtuozeria techniczna autora, specyficzny, lekki sposób malowania i niezwykła umiejętność budowania nastroju czynią je zjawiskiem osobnym i wyjątkowym. Cenione przez kolekcjonerów są portrety, które w twórczości artysty stanowią odrębny gatunek. To portrety aktorów filmowych wcielających się w osobowości kreowanych przez siebie postaci, przedstawianych w momentach kryzysu i przełomu. Cechuje je aura smutku, niepewności i ulotnego piękna, jak u Isabelle Adjani w roli Lucy Harker.

ŁUKASZ STOKŁOSA „Numer 392”
wystawa czynna do 14.3.2015
Galeria Zderzak, Floriańska 3, Kraków


Tagi: , ,
W kategorii: ,


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *