Niezwykle realistyczne ilustracje pięciu artystów

10 czerwca 2016, by , Dodaj komentarz

Umiejętności doskonalone przez lata, precyzja i niekwestionowany kunszt otwierają przed ludźmi piękną rzeczywistość, niedocenianą na co dzień. Czym różnią się hiperrealistyczne obrazy od zwyczajnych fotografii? Tym, że mają w sobie swoistą duszę powstałą ze skrawków uczuć, ulotnych chwil, ekspresji i wielu godzin ciężkiej pracy. Poniżej przedstawiamy liderów z dziedziny hiperrealistycznego malarstwa, których zaangażowanie i umiejętności docenił cały świat.
Mike Dargas, niemiecki artysta- urodził się w 1983 roku w mieście Kolonia. Malował od dziecka, a jego umiejętności doceniono już w wieku 11 lat! Jako jedyne dziecko zakwalifikował się do szkoły plastycznej dla dorosłych. Przed dwudziestym rokiem życia doceniono jego umiejętności w dziedzinie tatuażu. W tym okresie zdobył wszystkie najważniejsze nagrody i wyróżnienia, a następnie zaczął poszukiwać kolejnego wyzwania. Dzięki takim artystom jak Dali, Caravaggio i HR Giga Mike zainteresował się realizmem i surrealizmem, a po kilku latach jego kolekcja hiperrealistycznych obrazów olejnych zachwyciła cały świat.
dargas dargas1

Zaria Forman – inspiracją dla amerykańskiej artystki jest morze. Już w najmłodszych latach życia, wraz z matką – fotografką, podróżowała ona po najciekawszych zakątkach świata i miała okazję wpatrywać się w morską toń. Wywarła ona na niej niesamowite wrażenie. Jak podkreśla Zaria Forman morze, podobnie jak życie człowieka, targane jest różnymi falami i burzami, po których zawsze przychodzi spokó. Im dłużej człowiek wpatruje się w bezkresne morza i oceany, tym czuje się mniejszy i słabszy, wobec sił natury. Staje się jedynie maleńką cząstką wielkiego świata. Wszystko to pokazane jest w bardzo realistycznych obrazach malarki. Artystka, oprócz tego, że tworzy obrazy, które prezentowane są na wystawach, wykonuje również scenografie, które wykorzystywane są w filmach, serialach i przedstawieniach teatralnych.
forman forman1

Michael Zavros, artysta australijskiego pochodzenia tworzy niezwykle realistyczne ilustracje, podziwiane na całym świecie. Prace Michaela Zavrosa można było zobaczyć na wystawach organizowanych w najznamienitszych muzeach w Australii, Nowej Zelandii, Azji oraz Europie. Michael ukończył Queensland College of Art w 1996 roku, gdzie oszlifował swój niepodważalny talent. Nietuzinkowa technika projektów zaskakuje precyzją i wyjątkowym skupieniem na detalach.
zavros1 zavros

Gustavo Silva Nunez jest prawdziwym entuzjastą hiperrealizmu, który wykorzystuje efekt trójwymiarowej iluzji optycznej. Jego obrazy dosłownie zapierają dech ilością detali i realizmem. Nunez uwielbia malować ludzi w okolicznościach wody. Kontakt z naturą jest bowiem uważany przez niego za coś naturalnego i pięknego. Zamiłowanie do sztuki odziedziczył po rodzicach, którzy również są dobrymi malarzami.
gustavo gustavo1


W kategorii:


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *