Niezwykłe obrazy namalowane kredą na szkolnej tablicy

27 czerwca 2015, by , Dodaj komentarz

W dobie komputeryzacji coraz więcej szkół porzuca klasyczne czarne tablice na rzecz białych, po których można pisać mazakami, czy multimedialnych  wyświetlaczy. Zwolennicy tradycyjnych pomocy naukowych bronią jednak klasycznych przyrządów, próbując popularyzować je na nowo. W ten sposób czarne tablice świętują właśnie wielki powrót w tak nowoczesnym kraju, jak Japonia.
Ukoronowaniem powrotu do korzeni, są konkursy organizowane masowo w całym kraju. Uczniowie z całej Japonii zostali niedawno zaproszeni do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez producenta tablic Nichigaku. Warunek to stworzenie obrazu przy pomocy kredy i właśnie czarnej, szkolnej tablicy.
chalkboard-blackboard-art-highschool-nichigaku-japan-1 chalkboard-blackboard-art-highschool-nichigaku-japan-6 chalkboard-blackboard-art-highschool-nichigaku-japan-8 chalkboard-blackboard-art-highschool-nichigaku-japan-12 chalkboard-blackboard-art-highschool-nichigaku-japan-13 chalkboard-blackboard-art-highschool-nichigaku-japan-15 chalkboard-blackboard-art-highschool-nichigaku-japan-24 chalkboard-blackboard-art-highschool-nichigaku-japan-26 chalkboard-blackboard-art-highschool-nichigaku-japan-27 chalkboard-blackboard-art-highschool-nichigaku-japan-28 chalkboard-blackboard-art-highschool-nichigaku-japan-29

Na konkurs wpłynęło 50 prac od 249 uczniów. Zwycięzcy pierwszej nagrody otrzymali kupon podarunkowy o wartości blisko tysiąca dolarów.
i005_2 i032_2

Wszystkie prace można obejrzeć na stronie organizatora >>> TUTAJ


Tagi:
W kategorii:


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *