Intuicyjne malarstwo Federico Infante

21 maja 2015, by , Dodaj komentarz

Federico Infante to młody chilijski malarz mieszkający w Nowym Jorku, który tworzy niezwykłe oraz pełne aluzji i otwartości dzieła sztuki, którymi zachwyca się cały świat. Najbardziej popularnym zbiorem jego dzieł jest seria „The Pathology of Nowhere”.

infante-00 infante-01

Obrazy Infante odsłaniają jakość narracyjną w obrębie starannie wyselekcjonowanych graficznych szczegółów. Jego praca przypomina abstrakcyjną interakcję z obrazem podobną do tej stosowanej przez Ekspresjonistów. To właśnie w ten sposób Federico szuka sugestywnej atmosfery, która stopniowo ujawniają ideę obrazu i stawiają ją w centrum uwagi obserwatora.
Na olejnych płótnach artysta włącza postaci w strukturę obrazu, dzięki czemu dryfują one nad horyzontem niczym gęsta mgła w tajemniczych konfiguracjach. To ujawnia odruchową oraz sugestywną introspekcję. Pięknie skonstruowany obraz pozwala publiczności zrozumieć wyimaginowane krajobrazy autora.

infante-02 infante-03

Federico tworzenie swoich dzieł rozpoczyna od pracy z tłem, a kolejne warstwy pigmentów nakłada zdając się w pełni na własną intuicję. To temu zabiegowi obserwator zawdzięcza możliwość dostrzeżenia pierwszej warstwy, która jest początkiem dzieła sztuki. Konsekutywne i metodyczne gromadzenie kolejnych warstw pojawia się dopiero później. Pojawia się symboliczne znaczenie środowiska, którego abstrakcyjny proces definiowany jest przez figurę przedstawioną na obrazie. Wszystko to prowadzi artystę do znalezienia połączenia lub dialogu z jego bezpośrednim i najbliższym otoczeniem.
Na jednym z obrazów kobieta stoi przed wysoką bramą, która z jednej strony może oznaczać wejście na cmentarz, a z drugiej – być odległą wiejską posiadłością. Na innym Truman Capote, jak postać w płaszczu, kapeluszu i okularach jest ciągnięty przez pływające kawałki papieru, które niewątpliwie zawierałyby ważną wskazówkę, gdyby trzymające w napięciu obrazy Infante były filmami.

Możliwe, że jego obrazy przejmują tak bardzo ze względu na pominięcie wielu szczegółowych elementów. Malarz pozostawił otwartą przestrzeń dla widza, dzięki czemu może on puścić wodze

infante-04 infante-05 infante-06 infante-07 infante-08 infante-09 infante-10 infante-11

infante1 infante2 infante4 infante3

 

Więcej na stronie artysty >>> TUTAJ


W kategorii:


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *