Żegnaj mamo! Wzruszające zdjęcia taty i córki, robione w hołdzie dla zmarłej mamy

19 grudnia 2013, by , 1 komentarz

Kiedy odchodzi bliska nam osoba zdjęcia służą jako pomnik pamięci. Przeglądając stare fotografie staramy się ocalić od zapomnienia wspólnie spędzone chwile i obrazy. Ben Nunery poszedł o krok dalej.
Kiedy w 2009 roku brał ślub  z ukochaną Ali, żadne z nich nie przypuszczało, że wspólne szczęście potrwa tak krótko. W 2011 roku, Ali zmarła na rzadki rodzaj raka płuc, pozostawiając pogrążonego w smutku męża oraz malutką córeczkę Olivię. Dwa lata po odejściu żony, Ben postanowił uczcić jej pamięć za pomocą niezwykłych zdjęć. Pretekstem do tego stała się wyprowadzka z domu, który dzielili razem z Ali. Puste pomieszczenia przypomniały Benowi o sesji ślubnej, którą zrobili z ukochaną tuż przed uroczystością. Mężczyzna postanowił odtworzyć ślubne kadry…zamiast Ali, do zdjęć pozowała jednak…3-letnia Olivia.

Ben Nunery odtwarza zdjęcia ślubne ze swoją zmarłą przed 2 laty żoną. Do zdjęć pozuje z córeczką. Ben Nunery odtwarza zdjęcia ślubne ze swoją zmarłą przed 2 laty żoną. Do zdjęć pozuje z córeczką.
O zrealizowanie sesji, Ben poprosił Melanie Pace, która kilka lat wcześniej robiła zdjęcia Benowi i Ali. Dla wszystkich praca nad sesją była bardzo poruszającym doświadczeniem.
Ben Nunery odtwarza zdjęcia ślubne ze swoją zmarłą przed 2 laty żoną. Do zdjęć pozuje z córeczką. Ben Nunery odtwarza zdjęcia ślubne ze swoją zmarłą przed 2 laty żoną. Do zdjęć pozuje z córeczką.
„Wiele osób pytało mnie, jak się czułem pozując do tych zdjęć” – mówi Ben. „Chciałbym żeby nie patrzyli na nie, jako na opowieść o stracie i smutku. Oczywiście, doświadczyłem wszystkich tych emocji – nadal ich doświadczam – ale to nie to chciałbym przekazać w tych zdjęciach. Chciałbym aby przede wszystkim opowiadały one historię. Historię miłości”.
Ben Nunery odtwarza zdjęcia ślubne ze swoją zmarłą przed 2 laty żoną. Do zdjęć pozuje z córeczką. Ben Nunery odtwarza zdjęcia ślubne ze swoją zmarłą przed 2 laty żoną. Do zdjęć pozuje z córeczką. Ben Nunery odtwarza zdjęcia ślubne ze swoją zmarłą przed 2 laty żoną. Do zdjęć pozuje z córeczką. Ben Nunery odtwarza zdjęcia ślubne ze swoją zmarłą przed 2 laty żoną. Do zdjęć pozuje z córeczką. Ben Nunery odtwarza zdjęcia ślubne ze swoją zmarłą przed 2 laty żoną. Do zdjęć pozuje z córeczką. Ben Nunery odtwarza zdjęcia ślubne ze swoją zmarłą przed 2 laty żoną. Do zdjęć pozuje z córeczką. Ben Nunery odtwarza zdjęcia ślubne ze swoją zmarłą przed 2 laty żoną. Do zdjęć pozuje z córeczką. Ben Nunery odtwarza zdjęcia ślubne ze swoją zmarłą przed 2 laty żoną. Do zdjęć pozuje z córeczką. Ben Nunery odtwarza zdjęcia ślubne ze swoją zmarłą przed 2 laty żoną. Do zdjęć pozuje z córeczką.
„Mam nadzieję, że zdjęcia pokazują, że miłość między mną, a Ali nadal trwa. Ona nie umiera.” – powiedział Ben Nunery dla Today.com. „Ludzie, którzy nie znali nas osobiście, ale sami doświadczyli podobnej straty, doskonale zrozumieją, że zdjęcia te to rodzaj terapii i zaakceptowania tego, że życie toczy się dalej. Nie znaczy to, że zapominamy o tych, którzy odeszli. Po prostu znajdujemy sposób, by uczcić ich pamięć w godny sposób”.


Tagi: , , ,
W kategorii:


1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *