‚We Might Not Be Here Much Longer’ – Carter Johnston fotografuje południowo-wschodnią Azję

6 lipca 2015, by , Dodaj komentarz

‚We Might Not Be Here Much Longer’ to osobiste spojrzenie 27-letniego fotografa Cartera Johnstona na południowo-wschodnią Azję – region, który w ostatnim dziesięcioleciu przeszedł ogromne zmiany. Tsunami w 2004, niepokoje polityczne i poważne zmiany klimatyczne sprawiają, że przyszłość tego miejsca w obecnym kształcie stoi pod dużym znakiem zapytania.
we-might-not-be-here-much-longer-carter-johnston-1 we-might-not-be-here-much-longer-carter-johnston-2 we-might-not-be-here-much-longer-carter-johnston-3 we-might-not-be-here-much-longer-carter-johnston-4 we-might-not-be-here-much-longer-carter-johnston-5 we-might-not-be-here-much-longer-carter-johnston-6 we-might-not-be-here-much-longer-carter-johnston-8 we-might-not-be-here-much-longer-carter-johnston-9

Większość zdjęć powstała podczas zeszłorocznej podróży fotografa po Sri Lance i Malediwach. Od czasu gdy w 2004 kraje te zostały poważnie dotknięte przez tsunami, rejon pozostaje naznaczony wewnętrznymi niepokojami. Jeżeli poziom morza będzie rosnąć w takim tempie jak aktualnie, za 30 lat duża część Sri Lanki i Malediwów może znaleźć się pod wodą. Razem z lądem może zniknąć również kultura i wyjątkowe dziedzictwo tych krajów, które i tak mają już poważny problem by zachować własną tożsamość pod naporem ogromnej fali turystów.
we-might-not-be-here-much-longer-carter-johnston-13 we-might-not-be-here-much-longer-carter-johnston-14 we-might-not-be-here-much-longer-carter-johnston-15 we-might-not-be-here-much-longer-carter-johnston-16 we-might-not-be-here-much-longer-carter-johnston-17 we-might-not-be-here-much-longer-carter-johnston-18 we-might-not-be-here-much-longer-carter-johnston-19

Zdjęcia Cartera Johnstona tworzą jedną całość. Fotograf sam mówi, iż oglądać je powinno się jako całościowy reportaż, gdyż wyrwane z kontekstu tracą siłę przekazu. Wiele z nich wymaga opowiedzenia szerszej historii, tak jak zdjęcie zakurzonego Mercedesa. Samochód znajduje się wewnątrz świątyni Gangaramaya w stolicy Sri Lanki i jest jednym z licznych darów ofiarowanych świątyni przez wiernych. W licznych pomieszczeniach tego świętego przybytku piętrzą się stosy przedmiotów większych i mniejszych – głównie zakurzonych i zapomnianych.

Wszystkie zdjęcia projektu ‚We Might Not Be Here Much Longer’ można oglądać >>> TUTAJ


Tagi:
W kategorii:


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *