Uchwycony w powietrzu – autoportrety Mickaela Jou

8 kwietnia 2015, by , Dodaj komentarz

Seria niecodziennych zdjęć to dopiero początek projektu autorstwa Mickaela Jou’sa- francusko-amerykańskiego artysty, który nie wyobraża sobie życia bez fotografii i tańca. Swoje dwie największe pasje postanowił połączyć podczas realizacji oryginalnego pomysłu.
mickael11 mickael12 mickael13

Codziennie, przez rok, jeden autoportret w formie zdjęcia – takie zadanie postawił przed sobą młody mężczyzna. Nie są to jednak zwykłe fotografie, jakich pełno w Internecie; to prawdziwe małe dzieła sztuki, ukazujące nie tylko samego artystę, ale i piękno świata wokół niego. Niezwykła jest koncepcja autoportretów Mickaela – na każdym z nich mężczyzna zostaje uchwycony właściwie w powietrzu w jednej z tanecznych póz. Staranna kontrola ciała, rozpostarte ramiona, kończyny ułożone po przekątnej; wszystko to sprawia, ze Jou zdaje się latać, łamiąc wszelkie prawa grawitacji. Miejsca dobierane jako tło wydają się przypadkowe, codzienne, prawdopodobne – park, supermarket, muzeum. Tym samym artysta ukazuje magię dnia powszedniego – posługując się ruchem i obrazem tworzy niesamowity efekt, który zachwyca każdego.
mickael10 mickael9 mickael8 mickael7 mickael6

Na swej stronie internetowej Mickael wrzuca wszystkie zdjęcia i odpowiednio je taguje. Dzięki temu możemy się dowiedzieć, w jakim miejscu na świecie przebywał wtedy artysta (a odwiedził m.in. Francję czy Dubaj. Witryna odsyła również do Instagrama czy Twittera Mickaela.
mickael5 mickael4 mickael3 mickael2 mickael1

Więcej na: http://mickaeljou.com


Tagi: , ,
W kategorii:


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *