Tak mogą wyglądać granice między państwami – poruszający projekt Valerio Vincenzo

8 marca 2016, by , Dodaj komentarz

Ten projekt nie mógł pojawić się w lepszym momencie. Kiedy Europa walczy z falą imigrantów, a kolejne kraje zastanawiają się nad przywróceniem kontroli paszportowej i wznoszą płoty i mury wokół własnego terytorium, Valerio Vincenzo – fotograf mieszkający na co dzień w Holandii, postanowił przypomnieć jak wygląda strefa Schengen w praktyce – idealna forma bezkonfliktowych, ‚zatartych’ granic pomiędzy krajami, które potrafią żyć w zgodzie. Projekt Borderline, the Frontiers of Peace to opowieść o pokojowej, bezkonfliktowej Europie. Obrazie być może nierealistycznym, ale wartym zapamiętania.
europe-borders-borderline-frontiers-of-peace-valerio-vincenzo__880

Odnalezienie niektórych granic wbrew pozorom nie było takim prostym zadaniem, Vincento musiał użyć do tego celu GPS-a gdyż w wielu miejscach w Europie, granice terytorialne przestały mieć znaczenie.

europe-borders-borderline-frontiers-of-peace-valerio-vincenzo-36__880 europe-borders-borderline-frontiers-of-peace-valerio-vincenzo-37__880

W projekcie wielokrotnie pojawia się Polska jako pozytywny przykład bezkonfliktowego koegzystowania z sąsiadami. Warto zapamiętać to jako powód do dumy :)

europe-borders-borderline-frontiers-of-peace-valerio-vincenzo-38__880 europe-borders-borderline-frontiers-of-peace-valerio-vincenzo-39__880 europe-borders-borderline-frontiers-of-peace-valerio-vincenzo-40__880 europe-borders-borderline-frontiers-of-peace-valerio-vincenzo-41__880 europe-borders-borderline-frontiers-of-peace-valerio-vincenzo-42__880 europe-borders-borderline-frontiers-of-peace-valerio-vincenzo-48__880 europe-borders-borderline-frontiers-of-peace-valerio-vincenzo-50__880 europe-borders-borderline-frontiers-of-peace-valerio-vincenzo-52__880 europe-borders-borderline-frontiers-of-peace-valerio-vincenzo-55__880 europe-borders-borderline-frontiers-of-peace-valerio-vincenzo-59__880 europe-borders-borderline-frontiers-of-peace-valerio-vincenzo-61__880 europe-borders-borderline-frontiers-of-peace-valerio-vincenzo-68__880


W kategorii:


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *