Tajemniczy świat Korei Północnej – Debbie Pappyn i David De Vleeschauwer

6 lutego 2014, by , 1 komentarz

Debbie Pappyn i David De Vleeschauwer to para belgijskich fotografów i globtrotterów. Lista krajów, które odwiedzili jest imponująca i nadal rośnie. Owocem ich niedawnej podróży po Korei Północnej są te zachwycające, tajemnicze zdjęcia, przedstawiające nierealny, lekko przeestetyzowany świat – egzotyczną bajkę, w której istnienie nie wiadomo czy wierzyć.

Korea Północna - zdjęcia Debbie Pappyn i David De Vleeschauwer

„Otwórz umysł i zanurz się w jednym z najbardziej zamkniętych i nieznanych krajów na świecie. Korea Północna jest nie tylko niezywkle interesująca, ale też…zaskakująco dostępna i niedroga” – w ten sposób Debbie i David rozpoczynają swoją relację z Korei Północnej na swoim blogu podróżniczym www.classetouriste.be. Para w 5 przystępnych punktach wyjaśnia w jaki sposób podróżować po kraju Kim Dzong Una i czego można się po takiej wyprawie spodziewać.

Nie jest tajemnicą, że podróżnicy do Korei Północnej muszą podporządkować się określonym regułom – każdy zagraniczny turysta (zwłaszcza fotograf) otrzymuje „opiekuna”, który drobiazgowo kontroluje plan wycieczki i upewnia się, że to, co zobaczy przybysz z innego kraju, jest dokładnie tym, co koreański rząd chciałby by widział. Ograniczenie to jest jednak w pewien sposób fascynujące. „Jeśli otworzymy się na to doświadczenie, odkryjemy naprawdę niezwykły świat” – pisze Debbie i David.
Korea Północna - zdjęcia Debbie Pappyn i David De Vleeschauwer Korea Północna - zdjęcia Debbie Pappyn i David De Vleeschauwer Korea Północna - zdjęcia Debbie Pappyn i David De Vleeschauwer Korea Północna - zdjęcia Debbie Pappyn i David De Vleeschauwer Korea Północna - zdjęcia Debbie Pappyn i David De Vleeschauwer Korea Północna - zdjęcia Debbie Pappyn i David De Vleeschauwer Korea Północna - zdjęcia Debbie Pappyn i David De Vleeschauwer Korea Północna - zdjęcia Debbie Pappyn i David De Vleeschauwer Korea Północna - zdjęcia Debbie Pappyn i David De Vleeschauwer

Pozostaje oczywiście kwestia etyczna. Przychody z turystyki niewątpliwie wspierają komunistyczny reżim kraju, znanego z uporczywego łamania praw człowieka. Biorąc udział w turystycznej maskaradzie rządu Korei Północnej, przyczyniamy się więc poniekąd do trwania obecnej sytuacji.
Korea Północna - zdjęcia Debbie Pappyn i David De Vleeschauwer Korea Północna - zdjęcia Debbie Pappyn i David De Vleeschauwer Korea Północna - zdjęcia Debbie Pappyn i David De Vleeschauwer Korea Północna - zdjęcia Debbie Pappyn i David De Vleeschauwer Korea Północna - zdjęcia Debbie Pappyn i David De Vleeschauwer Korea Północna - zdjęcia Debbie Pappyn i David De Vleeschauwer Korea Północna - zdjęcia Debbie Pappyn i David De Vleeschauwer Korea Północna - zdjęcia Debbie Pappyn i David De Vleeschauwer Korea Północna - zdjęcia Debbie Pappyn i David De Vleeschauwer Korea Północna - zdjęcia Debbie Pappyn i David De Vleeschauwer Korea Północna - zdjęcia Debbie Pappyn i David De Vleeschauwer Korea Północna - zdjęcia Debbie Pappyn i David De Vleeschauwer Korea Północna - zdjęcia Debbie Pappyn i David De Vleeschauwer Korea Północna - zdjęcia Debbie Pappyn i David De Vleeschauwer Korea Północna - zdjęcia Debbie Pappyn i David De Vleeschauwer

Więcej o podróżach Debbie i Davida na ich niesamowitym blogu.


Tagi: , , ,
W kategorii:


1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *