Poruszające zdjęcia ludzi powracających do swojego życia 5 lat po katastrofie elektrowni Fukushima

27 marca 2016, by , Dodaj komentarz

Chłopiec rozglądający się po sali gimnastycznej swojego dawnego gimnazjum, kobieta przemierzająca z wózkiem alejki opustoszałego sklepu – kilka lat temu w tych miejscach kwitło normalne życie. Teraz to strefa odizolowana. Francuscy fotografowie Carlos Ayesta i Guillaume Bressio pokazują jak wyglądało normalne życie w miasteczku Namie – miejscowości znajdującej się w środku strefy skażonej po wybuchu elektrowni Fukushima.
Fukushima-retrace-our-steps-3 Fukushima-retrace-our-steps-9

Projekt Retrace our steps to pozorny powrót do ‚normalności’ sprzed katastrofy z 2012 roku. Fotografowie poprosili osoby, które szczęśliwie przeżyły wybuch i tsunami, lecz których serca zostały bezpośrednio dotknięte. Zgodnie z dyrektywą japońskiego rządu ponad 110 000 osób zostało przymusowo ewakuowanych i nigdy nie wróciło do swojego dawnego codziennego życia. Fukushima No Go Zone dokumentuje sentymentalny powrót byłych mieszkańców miasta Namie, do scenerii, która pozostała po ewakuacji.
Fukushima-retrace-our-steps-8 Fukushima-retrace-our-steps-7 Fukushima-retrace-our-steps-6 Fukushima-retrace-our-steps-5 Fukushima-retrace-our-steps-4 Fukushima-retrace-our-steps-1


Tagi: ,
W kategorii:


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *