Pod ubraniem wszyscy jesteśmy nudystami – ‚Lake Como’ Kathy Ryan Hoover

3 września 2014, by , Dodaj komentarz

Jednym z podstawowych pragnień każdego fotografa jest potrzeba podglądania i dokumentowania życia innych. Im obserwowany styl życia bardziej odbiega od szeroko pojętych norm, tym lepiej dla fotografa.
Kathy Ryan Hoover postanowiła spenetrować życie komuny nudystów zamieszkujących niewielką miejscowość na jeziorem Como na Florydzie.
Południowe stany słyną z konserwatywnego podejścia do nagości. Tym dziwniejszy wydaje się fakt, że właśnie tam znajdują się największe skupiska nudystów w Stanach Zjednoczonych.
Odizolowana od świata, osłonięta od ludzkich spojrzeń osada w Pasco County to idealne połączenie dwóch, sprzecznych z pozoru, pragnień człowieka: prywatności i ekshibicjonizmu.
Hoover_Katty_15_Larry Hoover_Katty_17_Ian Hoover_Katty_19_Arlette
Kathy Ryan Hoover dokumentuje zwyczaje hermetycznie zamkniętej grupy nudystów – zdjęcia ilustrują niepewność i zaskakujący wstyd, z jakim naturyści stają przed obiektywem.
Artystka otrzymała pozwolenie na uwiecznienie życia komuny tylko pod warunkiem dostosowania się do reguł, w niej panujących. Oznacza to, że musiała dołączyć do grona nudystów i pozbyć się ubrania.
„Często mówi się, że życie bez ubrania jest dużo wygodniejsze ” – mówi Kathy – „nie do końca mogę się jednak z tym zgodzić. Osada zlokalizowana jest na terenie podmokłym i jest tu mnóstwo insektów. Do tego aparat i wszystkie te paski i sprzączki! (…)Przez cały czas balansowałam na granicy pomiędzy chęcią wmieszania się w grupę i pragnieniem panicznej ucieczki”
Hoover_Katty_21_Ricky Hoover_Katty_14_Paul
Wiele osób mieszkających w komunie nudystów pracuje poza jej granicami. Wśród fanów życia bez ubrań są adwokaci, pielęgniarki i nauczyciele. Do pracy wychodzą w ubraniach, jednak po powrocie szybko się ich pozbywają. Ich styl życia pozostaje słodką tajemnicą, którą nie dzielą się z współpracownikami.
Hoover_Katty_10_Justin Hoover_Katty_08_CraigandKoda Hoover_Katty_07_KeithandtheWolf Hoover_Katty_06_Kerri Hoover_Katty_05_RichadandtheMask
Tytuł projektu Kathy Hoover – ‚Lake Como’ nawiązuje oczywiście do lokalizacji osady, ale i do włoskiego jeziora Como – rejonu gdzie wszystko ma swoje miejsce, a naturalne piękno zostało w pełni ujarzmione na potrzeby turystyki.

Zdjęcia pochodzą ze strony New Orleans Photo Alliance >>> TUTAJ


Tagi: , , ,
W kategorii:


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *