Płatki śniegu w skali makro!

17 grudnia 2015, by , Dodaj komentarz

O tym, że nie ma dwóch identycznych płatków śniegu wiadomo od dawna. Jedno wiedzieć, drugie widzieć! Dzięki zdjęciom w skali makro autorstwa Alexeya Kljatova możemy się przekonać jak naprawdę wygląda biały puch padający z nieba!

Alexey-Kljatov-03 Alexey-Kljatov-02
Dzięki zastosowaniu nowatorskiej metody fotografowania płatków na przezroczystych powierzchniach, podświetlonych światłem z żarówek LED, rozproszonym torebką plastikową – fotograf uzyskał niezwykle czysty i dokładny obraz płatka śniegu.
Alexey-Kljatov-04 Alexey-Kljatov-05 Alexey-Kljatov-06 Alexey-Kljatov-07

Patrząc na zdjęcia Alexeya Kljatova, aż nie sposób uwierzyć, że prezentowane płatki śniegu to dzieło natury, a nie człowieka. Idealna symetria i geometryczne – matematyczne wyliczone wręcz kształty wydają się wręcz nieprawdopodobne.
Zdziwienie zmienia się jednak w prawdziwą fascynację gdy poznamy źródło inspiracji fotografa. Zdjęcia wzorowane były na klasycznych prac Kennetha Libbrechta, który od 1999 roku zajmuje się studiami nad płatkami śniegu.
Alexey-Kljatov-08 Alexey-Kljatov-09 Alexey-Kljatov-10 Alexey-Kljatov-11 Alexey-Kljatov-12 Alexey-Kljatov-13 Alexey-Kljatov-14 Alexey-Kljatov-15


Tagi:
W kategorii:


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *