Nagie ciała w jednej chwili zmieniają się z pociągających w odpychające, w wyniku drobnej zmiany pozycji (+18)

29 grudnia 2014, by , Dodaj komentarz

Gracie Hagen – amerykańska artystka z Chicago jedną serią fotografii podsumowała wszystko to, co każdy z nas myśli o ludzkim ciele – sposób jego postrzegania to kwestia bardzo umowna, a piękno jest nie tylko subiektywne, ale i bardzo ulotne, czasami wystarcza sekunda by to, co wydawało się piękne zmieniło się w coś absolutnie odpychającego.
hagenphotography hagenphotography2 hagenphotography3

Seria zdjęć zatytułowana „Iluzje ciała” („Illusions of the Body”) przedstawia grupę nagich modelek i modeli sfotografowanych w tym samym miejscu, z wykorzystaniem tego samego oświetlenia. Zmienia się jedynie pozycja, jaką przyjmują fotografowani. Na pierwszym zdjęciu ich ciało jest napięte,, sylwetka prosta, a wyraz twarzy subtelny i lekko zalotny. Na drugim zdjęciu ta sama osoba prezentuje się zgarbiona, z wypchniętym brzuchem, opadniętymi ramionami i beznamiętnym wyrazem twarzy.

hagenphotography4 hagenphotography5 hagenphotography6 hagenphotography7

Artystka twierdzi, iż seria powstała w ramach protestu dla współczesnego kultu piękna:
„Wszyscy wiemy, że zdjęcia w kolorowych magazynach ukazują ludzi tylko w ich najpiękniejszym wydaniu. Mimo to nadal porównujemy się do nich. Gdybyśmy mogli porównać dwa różne ujęcia z tej samej sesji zdjęciowej, z pewnością pomogłoby to naszej samoocenie i problemom z pojmowaniem ciała we współczesnej kulturze” (źródło: Tumblr)

hagenphotography8 hagenphotography9 hagenphotography10 hagenphotography11 hagenphotography12 hagenphotography13 hagenphotography14

Illusions+of+the+Body+Gracie+Hagen+13

Kompletną serię „Illusions of the Body” Gracie Hagen znajdziecie na jej stronie >>> TUTAJ


Tagi: , , ,
W kategorii:


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *