Kyle Thompson – nieśmiały fotograf

28 sierpnia 2014, by , Dodaj komentarz

Autoportrety Kyle’a Thomsona przykuwają uwagę od pierwszego wejrzenia. Są nad wyraz dojrzałe, niesamowicie emocjonalne, sugestywne i bardzo starannie zaprojektowane. Tym bardziej zaskakujący może być fakt, iż ich autor ma dopiero 22 lata i żadnego wykształcenia fotograficznego.
kyle thompson
Amerykański artysta zainteresował się fotografią już w wieku lat dziewiętnastu. Prywatnie nieśmiały, zmagający się z wieloma lękami, odnalazł w niej rodzaj terapii i sposób na wyrażanie siebie w świecie. Swój styl nazywa surrealistyczną fotografią konceptualną.
kyle2 kyle3
To, co najbardziej fascynuje Thompsona to opuszczone domy, lasy, rzeki i jeziora. Jego zainteresowanie przyrodą i dziką okolicą wzięło się z niechęci do przedmieść Chicago, gdzie się wychował i dorastał. Jak sam twierdzi przedmieścia to nic innego jak „fałszywa, sztucznie zrekonstruowana rzeczywistość”. Większość jego zdjęć powstaje na bocznych drogach, leśnych ścieżkach, bagnach i wewnątrz starych budynków. Pozując w tak dramatycznym i intrygującym otoczeniu fotograf zmusza widza do zanurzenia się w stworzone przez siebie historie, jednocześnie sam mu się oddając. Jego zdjęcia przypominają wewnętrzny świat dziecka – zbudowany głównie z emocji, nierzeczywisty i niezwerbalizowany. Aby jeszcze bardziej podkreślić surrealistyczny wydźwięk swoich zdjęć Thompson często przy ich tworzeniu wykorzystuje wodę, dym i różnego rodzaju efekty świetlne. Także rekwizyty są ważnym elementem w pracy artysty – balony, modele statków, stare telewizory i wstęgi lejącego materiału dodatkowo podkreślają abstrakcyjność.
kyle4 kyle5

Po publikacji prac na portalu Reddit zdjęcia błyskawicznie uzyskały ponad 4 miliony odsłon.Thompson zdecydował porzucić swą dotychczasową pracę doręczyciela pizzy, a jego zdjęcia są obecnie publikowane w najsłynnniejszych magazynach świata.

Więcej zdjęć można znaleźć >>> TUTAJ

kyle6 kyle7 kyle8 kyle9 kyle10 kyle11 kyle12


Tagi: , ,
W kategorii:


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *