Fińska fotografka Iiu Susiraja szokuje swoimi selfies na temat akceptacji własnego ciała

5 listopada 2014, by , Dodaj komentarz

Selfies to podobno produkt uboczny zachwytu nad własną powierzchownością. Akt robienia zdjęć samemu sobie nieodłącznie kojarzy się z narcystycznym uwielbieniem swojego wizerunku i bezwarunkową akceptacją własnego ciała. Co jednak kiedy ciało nie odpowiada standardom piękna? Nie tylko nie mieści się w ramach dzisiejszej estetyki, ale i nie wzbudza w nas żadnych pozytywnych emocji?
Fińska artystka Iiu Susiraja fotografuje samą siebie i odważnie mówi o własnych niedoskonałościach i złym samopoczuciu z tym związanym. Jej zdjęcia szokują, śmieszą, ale i skłaniają do refleksji. W czasach gdy piękno zewnętrzne stało się wręcz obowiązkiem, nie łatwo przyznawać się do słabości, tak jak nie łatwo jest żyć z nimi na co dzień.
Selfies-By-Finnish-Photographer-Iiu-Susiraja-1 Selfies-By-Finnish-Photographer-Iiu-Susiraja-2 Selfies-By-Finnish-Photographer-Iiu-Susiraja-3 Selfies-By-Finnish-Photographer-Iiu-Susiraja-4 Selfies-By-Finnish-Photographer-Iiu-Susiraja-5 Selfies-By-Finnish-Photographer-Iiu-Susiraja-6 Selfies-By-Finnish-Photographer-Iiu-Susiraja-7 Selfies-By-Finnish-Photographer-Iiu-Susiraja-8 Selfies-By-Finnish-Photographer-Iiu-Susiraja-9 Selfies-By-Finnish-Photographer-Iiu-Susiraja-10 Selfies-By-Finnish-Photographer-Iiu-Susiraja-11 Selfies-By-Finnish-Photographer-Iiu-Susiraja-12 Selfies-By-Finnish-Photographer-Iiu-Susiraja-13

Więcej prac Iiu Susiraja na jej stronie >>> TUTAJ


Tagi: ,
W kategorii:


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *