Artystka poprosiła mieszane pary żeby powiedziały jej, co najczęściej słyszą na swój temat od ludzi…

9 grudnia 2015, by , Dodaj komentarz

Pary mieszane, w których jedno z partnerów ma inne pochodzenie etniczne, nadal budzą duże kontrowersje. W południowych stanach USA uprzedzenia nadal są tak silne, że Donna Pinckley – fotografka z Luizjany postanowiła stworzyć serię zdjęć zatytułowaną wymownie Sticks and Stones.
Mieszane pary pozujące do zdjęć poproszone zostały o podzielenie się z artystką najczęstszymi komentarzami, jakie słyszą na własny temat od ludzi. Czy właśnie to przyszło wam na myśl oglądając te fotografie…?
interracial-couples-racism-sticks-stones-donna-pinckley-1 interracial-couples-racism-sticks-stones-donna-pinckley-6 interracial-couples-racism-sticks-stones-donna-pinckley-8 interracial-couples-racism-sticks-stones-donna-pinckley-9 interracial-couples-racism-sticks-stones-donna-pinckley-10

Tytuł serii to nawiązanie do obelg i trudności, z jakimi muszą zmagać się codziennie mieszane pary i ich dzieci. Jak mówi Donna ‚w obliczu wszystkich przeciwności losu, jakie piętrzy przed nimi społeczeństwo, pary, które fotografowałam są zaskakująco odporne. To naprawdę godne podziwu’!
interracial-couples-racism-sticks-stones-donna-pinckley-11 interracial-couples-racism-sticks-stones-donna-pinckley-12 interracial-couples-racism-sticks-stones-donna-pinckley-14 interracial-couples-racism-sticks-stones-donna-pinckley-15 interracial-couples-racism-sticks-stones-donna-pinckley-16


Tagi: , ,
W kategorii:


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *