50 twarzy tygrysa bengalskiego – portrety jakich nie widzieliście!

8 grudnia 2013, by , 2 komentarze

Jako założyciel Instytutu Zagrożonych i Rzadkich Gatunków Zwierząt (The Institute of Greatly Endangered and Rare Species T.I.G.E.R.S.), dr Bhagavan Antle ma niepowtarzalną okazję zbliżyć się do tych egzotycznych zwierząt na odległość, jaka nigdy nie przyszłaby nam do głowy! Rezultatem tych bliskich spotkań trzeciego stopnia jest zapierająca dech w piersiach sesja zdjęciowa przedstawiająca tygrysy bengalskie w nieprawdopodobnych, portretowych ujęciach. Upozowane niczym ludzie, tygrysy śmiało i z ufnością spoglądają w obiektyw. Przeglądając serię tych zdjęć trudno nie zacząć doszukiwać się ludzkich cech w tych dostojnych, oszałamiających zwierzętach.
Portrety tygrysów bengalskich, dr Bhagavan Antle Portrety tygrysów bengalskich, dr Bhagavan Antle

Doktor Antle wybrał właśnie tygrysa bengalskiego na „twarz” swojej fundacji, gdyż jak twierdzi:
„Zachwycające piękno tygrysa bengalskiego przyciąga ludzi i sprawia, że z większą ochotą angażują się w pomoc zagrożonym gatunkom zwierząt. Tygrysy to wspaniały przykład problemów, na jakie narażone jest środowisko naturalne w konfrontacji ze światem. Czyni je doskonałymi ambasadorami wszystkich ginących gatunków”.

Portrety tygrysów bengalskich, dr Bhagavan Antle Portrety tygrysów bengalskich, dr Bhagavan Antle Portrety tygrysów bengalskich, dr Bhagavan Antle Portrety tygrysów bengalskich, dr Bhagavan Antle Portrety tygrysów bengalskich, dr Bhagavan Antle Portrety tygrysów bengalskich, dr Bhagavan Antle

Portrety tygrysów bengalskich, dr Bhagavan Antle

 

Więcej o fundacji  TUTAJ oraz na stronie doktora Antle.


Tagi: ,
W kategorii:


2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *