10 najlepszych fotografów jedzenia na Instagramie i….tak, wszystkie to KOBIETY!

25 lipca 2014, by , 1 komentarz

Chcemy czy nie, Instagram stał się bardzo potężnym medium, a zdjęcia tam publikowane już dawno przestały być traktowane jako mało istotny odłam społecznościowej popkultury. Oczywiście portal nadal kipi „inspirującymi” zdjęciami kubków kawy z sieciowych kawiarni, czubków butów i kolorowych paznokci, jednocześnie – na tyłach trywialnych fotek rozwinęła się całkiem szeroka rzesza prawdziwie interesujących profilów, prowadzonych przez utalentowanych ludzi.
Dzisiaj przegląd najlepszych instagramowych fotografów (fotografek) jedzenia. Na początek bierzemy pod lupę profile zagraniczne.

1. Trish Papadakos

Trish Papadakos - najlepsi instagramowi fotografowie jedzenia

@trishpapadakos, Instagram

Trish Papadakos na co dzień prowadzi firmę Trish + Co. Mieszka i pracuje  w Toronto. Na swoim profilu @trishpapadakos dzieli się swoimi kulinarnymi dokonaniami, jak i odkryciami z lokalnych restauracji. Obserwuje ją ponad 51 tysięcy użytkowników.

2. Brittany Wright

Brittany Wright, - najlepsi instagramowi fotografowie jedzenia

@wrightkitchen, Instagram

Brittany Wright to fotografka specjalizująca się w zdjęciach jedzenia. Jak pisze na swoim profilu „jej profesjonalnym celem jest nauczyć się gotować absolutnie wszystko”. Swoje dokonania zamieszcza w sieci na profilu @wrightkitchen. Obserwuje ją ponad 40 tysięcy osób.

3. Beth Kirby

Beth Kirby, - najlepsi instagramowi fotografowie jedzenia

@local_milk, Instagram

Beth Kirby to freelancerka z Tennesee. Specjalizuje się w fotografii kulinarnej i pisaniu przepisów. Zdjęcia, które zamieszcza na profilu @local_milk mają bardzo interesujący, lekko rustykalny, południowy klimat. Profil Beth obserwuje prawie 70 tysięcy osób!

4. Kate Arends

Kate Arends,  - najlepsi instagramowi fotografowie jedzenia

@witanddelight, Instagram

Kate Arends to założycielka studia Wit & Design. Na swoim profilu @witanddelight_ publikuje eleganckie, pięknie zaaranżowane zdjęcia jedzenia i akcesoriów domowych. Fotografie podziwia 65 tysięcy użytkowników.

5. Julie Lee

Julie Lee,  najlepsi instagramowi fotografowie jedzenia

@julieskitchen, Instagram

Stylistka z Los Angeles – Julie Lee – komponuje artystyczne kolaże przy pomocy świeżych produktów spożywczych. Jak twierdzi, wszystkie zdjęcia robi tylko i wyłącznie iPhonem 5. Profil @julieskitchen obserwuje już blisko 80 tysięcy osób.

6. Nicole Franzen

Nicole Franzen, najlepsi instagramowi fotografowie jedzenia

@nicole_franzen, Instagram

Nicole Franzen to profesjonalna fotografka jedzenia, która na swoim koncie ma publikacje dla takich magazynów jak „Food and Wine”, czy „Martha Stewart Living”. Dużo podróżuje i chętnie dzieli się wrażeniami i efektami najnowszych projektów fotograficznych z rzeszą ponad 90 tysięcy obserwatorów na profilu @nicole_franzen.

7. Marte Marie Forsberg

Mare Marie Forsberg, najlepsi instagramowi fotografowie jedzenia

@marte_marie_forsberg, Instagram

Norweska fotografka Marte Marie Forsberg mieszka w 200-letnim domu w Dorset. Jej zdjęcia to mieszanka rustykalnego klimatu z wyrafinowanym minimalizmem. Klimat jaki tworzy Marte Marie na swoim profilu @marte_marie_forsberg doceniło już prawie 200 tysięcy osób!

8. Ida Skivenes

Ida Sivenes, najlepsi instagramowi fotografowie jedzenia

@idafrosk, Instagram

Kolejna Norweżka w zestawieniu. Ida Skivenes oczarowała swoimi zdjęciami ponad 200 tysięcy użytkowników. Słynie z artystycznych, tematycznych kolaży, jak ten na zdjęciu wyżej, który zrobiła specjalnie z okazji Mundialu 2014. Jej profil to @idafrosk.

9. Michelle Yam

Michelle Yam, najlepsi instagramowi fotografowie jedzenia

@michelleyam, Instagram

Michelle Yam to profesjonalna fotografka z Los Angeles. Jej zdjęcia to esencja lekkiego stylu kalifornijskiego – czyste, dopracowane zdjęcia i zaskakujące kompozycje. Profil Michelle @michelleyam obserwuje ponad 48 tysięcy osób.

10. Emily Blincoe

Emily Blincoe,  najlepsi instagramowi fotografowie jedzenia

@thuglifeforevs, Instagram

Emily Blincoe uwielbia kolory. Jej kompozycje zaskakują plastycznością –  to jak paleta malarska skomponowana z owoców i warzyw. Na co dzień Emily mieszka w Teksasie i fotografuje codzienne życie ludzie z Austin. Jej profil @thuglifeforevs obserwuje ponad 170 tysięcy osób.

Jeśli znacie inne profile godne polecenia, piszcie w komentarzach!

 


Tagi: ,
W kategorii:


1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *