Wiszące gniazda prosto z Belgii

18 maja 2016, by , Dodaj komentarz

Wiszące namioty Cacoon zostały zainspirowane wiszącymi gniazdami utkanymi przez małe ptaki z rodziny Weaver, których gniazda mierzą do 7 metrów długości a ich waga sięga nawet tony. Te wspaniałe, stworzone przez naturę domki na drzewie postanowiła wykorzystać para projektantów z Belgii, wykorzystując swoje doświadczenie w konstrukcjach żagli i tkanin architektonicznych.
wiszace-gniazda wiszace-gniazda1

Cacoon to dzieło Brytyjskiej pary Nicka i jego żony Sary. Pomysł na Cacoona zrodził się podczas ich wakacji w Meksyku i został zainspirowany przez naturę. Jeśli nie macie drzewa na którym możecie zawiesić Cacoon, albo po prostu obawiacie się, że gałąź, na której planujecie go zawiesić nie wytrzyma Waszej wagi, to nic straconego, projektanci wymyślili specjalny statyw, który można dodatkowo zakupić. Doskonałym pomysłem wydaje się także zamocowanie namiotu w pokoju dziennym lub dziecięcym. Dzięki temu użytkować go można na okrągło, przez cały rok.
wiszace-gniazda2 wiszace-gniazda3 wiszace-gniazda4

Konstrukcja wykonana jest z super mocnego materiału, który jest wodoodporny, ale pomimo tego miękki i miły w dotyku (niczym z naturalnego płótna), dzięki czemu nie trzeba martwić się o namiot pozostawiony na zewnątrz, nawet podczas deszczu. Te oryginalne „gniazda” dostępne są w trzech różnych rozmiarach: dla dziecka, dla osoby dorosłej (lub dwójki dzieci) i dla dwóch osób dorosłych. Wszystkie są w stanie udźwignąć ok. 220 kg, dostępne w 11 różnych kolorach, a ich koszt waha się między 225 dolarów do 452 dolarów.
wiszace-gniazda5 wiszace-gniazda6

Wiszący kokon pozwoli cieszyć się widokami, dźwiękami i zapachami natury w prywatnej przestrzeni, którą można zabrać dowolne miejsce na świecie. Cacoon sprawdzi się również wewnątrz pomieszczeń, w domach, mieszkaniach lub pokojach relaksu (chill room). Produkt tez zapewni doskonały wypoczynek i warunki do odcięcia się choć na chwilę od rzeczywistości.

Wiszące gniazda Cacoon są ciekawą alternatywą dla hamaków i wiszących foteli hamakowych.

Znajdziecie je tutaj: www.cacoonworld.com


W kategorii:


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *