Sushi zawinięte w ozdobne algi robi furorę!

30 kwietnia 2014, by , Dodaj komentarz

Japończycy to naród, który jak żaden inny zwraca uwagę nie tylko na smak, ale i estetykę serwowanego jedzenia. Sushi należy do jednych z najelegantszych posiłków na świecie, a jednak – choć trudno w to uwierzyć – za sprawą najnowszego wynalazku firmy I&S BBDO teraz może być jeszcze bardziej dekoracyjne.

ozdobne glony nori w sushi

 

Laserowo wycinane wzory w nori – warstwie alg, którymi zawijane są rolki z ryżu, nie są tylko przypadkowo wybranymi ornamentami. Każdy z wzorów zaczerpnięty został z tradycyjnej sztuki japońskiej i ma swoje głębokie znaczenie. Projekt został stworzony po tragedii  tsunami w 2011 roku, a wybrane do produkcji ornamenty symbolizują nadzieję narodu japońskiego na poprawę losu.

Pomysłodawcą ozdobnego sushi jest długoletni sprzedawca alg morskich Umino Hiroyuki, który zrealizował swój projekt przy współpracy z agencją kreatywną I&S BBDO. Prototyp, zaprezentowany na kilku wystawach, spotkał się z tak dużym zainteresowaniem, że Umino postanowił rozpocząć produkcję alg na masową skalę. Jego profil Facebookowy TUTAJ.
ozdobne glony nori w sushi ozdobne glony nori w sushi ozdobne glony nori w sushi


Tagi:
W kategorii:


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *