Stoliki przypominające laguny Alexandre’a Chapelina

16 marca 2016, by , Dodaj komentarz

Stolik kawowy, nieodłączny element salonu. Zależnie od gustu może być maleńki lub wielkością przypominać niewielki, jadalniany stół. Tak jak w przypadku każdych innych mebli, tak też na stoliki panuje określona moda.
Projektant Alexandre Chapelin stworzył te wspaniałe stoły wykonane z marmuru, żywicy i drewna. Dzięki połączeniu materiałów powstał topograficzny obraz wyimaginowanego oceanu. Dzięki nakładającym się półprzezroczystym warstwom tworzy się efekt głębi.laguna laguna1 laguna2

Prezentowane stoły wykonane są z trawertynu i żywicy. Do produkcji innych stołów używa się kawałków drewna, starych silników, stopów metali czy materiałów pochodzących z recyclingu – firma La Table, nadaje im drugie życie. Projektant mebli Alexandre Chapelin, zafascynowany krajobrazami Błękitnej Laguny, stworzył na jej podobieństwo trzy serie nietuzinkowych stołów.
Alexandre Chapelin jest twórcą niesamowitych stolików, które przypominają laguny- nie tworzy ich seryjnie, ponieważ uważa, że każdy stolik powinien być unikatowy i się wyróżniać.
,,Nie zgadzam się na wytwarzanie identycznych stołów tylko dlatego, że każdy z nas jest niepowtarzalny. Zawsze dostrzegam różnicę między ludźmi, ich osobowością i charakterem. Wierzę, że to powinno odzwierciedlać się w projektowaniu wnętrz swoich domów. Stolik, Model Laguna 55, jest wyrzeźbiony w kawałku marmuru i zalany żywicą. Rzeźbione poziomy odtwarzające głębokość morza i przynoszą efekt laguny” – Alexandre Chapelin.

laguna3 laguna4 laguna5

Projekt La Table to prosty mebel, który zostaje twórczo przekształcony w unikalną wypowiedź artystyczną i jest odzwierciedleniem właściciela. Aby to osiągnąć La Table stolik musi mieć dusze i historię do opowiedzenia. Dzięki współczesnej technice powstają spektakularne dzieła wykonane z materiałów z recyklingu, kawałków drewna, starych silników.
Dzięki temu uzyskujemy nowoczesny stół, który jest zarówno oryginalny jak i zaskakujący. Osadzone w nim elementy zaskakują i przemawiają- to wszystko za sprawą estetyki. Warstwowe ułożenie materiałów stworzyło wrażenie płaskorzeźby, dzięki której oczami wyobraźni można dostrzec rozległy ocean z otaczającym go lądem.
Inspiracją dla artysty z pewnością był widok na wodę otaczającą Saint Martin, małą wyspę na Oceanie Atlantyckim. Właśnie tam mieści się jego firma LA Table, która zajmuje się głównie tworzeniem unikalnych stołów na zamówienie.
Więcej możesz zobaczyć na jego stronie: latable.house.

laguna6 laguna7 laguna8 laguna9

 


Tagi:
W kategorii:


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *