Porcelana Kristoff w finale konkursu Dobry Wzór

23 sierpnia 2014, by , Dodaj komentarz

Zestaw śniadaniowo-obiadowy „White Breakfast” Porcelany Kristoff znalazł się w finale konkursu “Dobry Wzór 2014” organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. To jedyny w Polsce konkurs, w którym oceniana jest jakość designu produktów i usług sprzedawanych. Patronem konkursu jest Ministerstwo Gospodarki RP.
WHITE BREAKFAST FLAMING

„White Breakfast”, zestaw śniadaniowo-obiadowy, wyprodukowany przez wałbrzyską Porcelanę Kristoff, znalazł się w finale konkursu “Dobry Wzór”, który już po raz 21. organizuje Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Finalistów, konkurujących w kategoriach: dom, praca, sfera publiczna, usługi, nowe technologie, grafika użytkowa i opakowania oraz nowe materiały produkcyjne, wyłoniono spośród ponad 1200 kandydatów.

Kolekcja „White Breakfast” to oryginalny, nowoczesny projekt autorstwa ilustratorki Magdy Pilaczyńskiej. Łączy dwa graficzne wątki: damski „White Breakfast – Flaming” i męski „White Breakfast – Wąsy”, które bazują na delikatnych pastelowych barwach i czerni kontrastującej z kolorem porcelany. Kolekcja zawiera tylko 10 elementów, co odpowiada zmieniającemu się modelowi rodziny i stylowi życia Polaków, którzy coraz częściej jedzą poza domem. Jednak, jeśli użytkownik chce powiększyć zestaw, może dokupić dodatkowe talerze, filiżanki czy kubki w firmowym sklepie internetowym.
WHITE BREAKFAST WĄSY

W każdej kategorii konkursu jury wyłoni laureatów i przyzna nagrody Dobry Wzór 2014. Nagrodę specjalną Wzór Roku dla najlepszego produktu zaprojektowanego przez polskiego projektanta i wyprodukowanego przez polskiego przedsiębiorcę, przyzna Minister Gospodarki, patron honorowy konkursu. Najlepszego projektanta wyróżni nagrodą Designer Roku 2014 prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego.
– Zauważyliśmy parę lat temu, przejmując wałbrzyska fabrykę, że na polskim rynku brakuje porcelany skierowanej do ludzi młodych – mówi Margareta Jarząbek z Porcelany Kristoff – Uznaliśmy, że jeśli chcemy trafić do tej grupy docelowej projekty powinni stworzyć młodzi polscy twórcy, znający potrzeby swojego pokolenia. Tak powstały designerskie kolekcje, w tym “White Breakfast”. Dziś jeździmy z nimi po świecie i reprezentujemy Polskę na licznych wystawach międzynarodowych – dodaje Margareta Jarząbek.

Dobry Wzór to najstarszy ogólnopolski konkurs na najlepiej zaprojektowane produkty i usługi na polskim rynku. Instytut Wzornictwa Przemysłowego organizuje go od 1993 r. W ramach konkursu, w którym nagrodą jest znak i certyfikat Dobry Wzór, konkurują zarówno polskie, jak i zagraniczne produkty i usługi, w tym największych marek światowych.


Tagi: , ,
W kategorii:


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *