Patricia Urquiola + Glas Italia – opalowy stół „Shimmer”

11 maja 2014, by , Dodaj komentarz

Efekt najnowszej kolaboracji słynnej projektantki Patricii Urquioli i firmy Glas Italia to mebel nowoczesny i bajkowy zarazem. Niewielki, trójnożny stolik wykonano z opalowego szkła, które odbija światło tworząc niesamowity efekt wizualny.

opalizujący stół projektu Patricii Urquioli i Glas Italia opalizujący stół projektu Patricii Urquioli i Glas Italiaopalizujący stół projektu Patricii Urquioli i Glas Italia

Patricia Urquiola to jedna z najbardziej znanych, współczesnych projektantek. Od 2001 roku projektuje pod własną marką. Kolaboruje też z wieloma biurami projektowymi. Jednym z najbardziej dotychczas znanych dzieł Patricii jest projekt łazienki, który stworzyła na zamówienie firmy Axor. Łazienka w wydaniu Patricii to prawdziwa świątynia relaksu – miejsce, z którego nie chce się wychodzić.

projekt łazienki Patricii Urquioli i firmy Axor

Wnętrze łączy ze sobą nowoczesność i romantyzm. Cechy te zauważalne są w każdym projekcie Patricii. Projektantka porusza się na granicy designu i świata baśni – urzeczywistnia nasze skrywane marzenia o wnętrzach jak ze snu.

Opalowy stolik „Shimmer” to kolejny diament w kolekcji Patricii. Mebel odbijający światło niczym pryzmat, imponujący przy tym wybitnie nowoczesnym kształtem.
Stolik miał swoją premierę podczas niedawnych targów wnętrzarskich SALONE DEL MOBILE w Mediolanie. Końcowa cena mebla jest jeszcze nieznana, ale będzie prawdopodobnie oscylować w okolicy 2,5 tysiąca dolarów.


Tagi: , , ,
W kategorii:


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *