Nowy projekt folii z bąbelkami zabiera największą przyjemność dzieciństwa!

20 lipca 2015, by , Dodaj komentarz

O tym, że lepsze jest wrogiem dobrego wiemy już od dawna, ale tego nie spodziewał się chyba nikt! Amerykański potentat produkcji ochronnej folii z bąbelkami – tak znanej i lubianej każdemu, kto spędził długie godziny wyciskając pęcherzyki powietrza z plastikowego arkusza – Sealed Air – ogłosił właśnie nowy ulepszony projekt swojego flagowego produktu. I tak…nie strzela!
Bubble-Wrap_dezeen_ban (1)

Fani z całego świata zareagowali gwałtownym sprzeciwem, kiedy firma ujawniła najnowszy model swojego autorstwa – nadmuchiwaną folię do pakowania, o nazwie iBubble Wrap. Nowa technologia sprawia, że powietrze zamiast w pojedynczych bąbelkach, magazynowane będzie w rowkach stworzonych z połączonych bąbelków, umożliwiających swobodny przepływ powietrza pomiędzy komorami. Dzięki temu folia lepiej ochroni zabezpieczany przedmiot, utrudniając pękanie bąbelków przy zbyt dużym nacisku.
Jednocześnie utraci jednak cechę, która przez dziesięciolecia stanowiła niewyczerpane źródło nie tylko rozrywki, ale i inspiracji!

Domowe biuro wydzielone przy użyciu listew i folii bąbelkowej

Domowe biuro wydzielone przy użyciu listew i folii bąbelkowej

Dach z folii bąbelkowej w domu w Korei Południowej

Dach z folii bąbelkowej w domu w Korei Południowej

Biuro w Sztokholmie - kombinacja folii bąbelkowej i ozdobnego betonu

Biuro w Sztokholmie – kombinacja folii bąbelkowej i ozdobnego betonu

Boksy wystawiennicze zrobione z folii bąbelkowej
Boksy wystawiennicze zrobione z folii bąbelkowej

Oryginalny Bubble Wrap został wynaleziony w 1957 roku, na skutek nieudanego eksperymentu. Pracownicy Air Sealed  – Alfred Fielding i Marc Chavannes próbowali stworzyć trójwymiarową tapetę ścienną, sklejając dwie płachty zasłonki pod prysznic. Produkt sprzedawany początkowo jako „pofalowana tapeta” nie zdobył rynku i w 1960 roku został przeniesiony do sektora opakowań jako folia zabezpieczająca przewóz delikatnych obiektów.
Firma Air Sealed oświadczyła, że oryginalna Bubble Wrap nie zniknie z rynku wraz z wprowadzeniem jej młodszej „niestrzelającej” siostry. Jeśli jednak produkt przyjmie się, za kilka lat słynna folia bąbelkowa przejdzie na dobre do lamusa!

 

 


Tagi:
W kategorii:


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *