Najoryginalniejsze przebranie Halloweenowe? Artysta Ken Tanabe ma kilka pomysłów

2 listopada 2015, by , Dodaj komentarz

Halloween już za nami, jeśli jednak nadal jeszcze pozostajecie w nastroju na przebieranki, a wasze social media pękają w szwach od ciągle tych samych kostiumów i zgranych makijaży, warto spojrzeć na propozycje Kena Tanabe – interdyscyplinarnego artysty, który co roku podpowiada czytelnikom, jak stworzyć idealny kostium na Halloween. Posłuchajcie jego rad, a jedno jest pewne – nikt was nie pozna, a co niektórzy mogą się solidnie wystraszyć. Czy nie o to w tym wszystkim chodzi..?
Propozycja na 2015 roku: kostium inspirowany balonową sztuką Jeffa Koonsa to tak naprawdę napełnione helem balony w kształcie liter. Do zrobienia stroju, artysta użył jednego balonu w kształcie litery A, dwóch w kształcie H i czterech Y. Dokładną instrukcję możecie obejrzeć tutaj. Artysta podaje również dokładne koszty kostiumu.

ken-tanabe-halloween-01

Propozycje Kena Tanabe z poprzednich lat używają podobnej formuły. Przy tworzeniu kostiumów, artysta kieruje się 6 prostymi zasadami, które mogą przysłużyć się każdemu z Was:

1. DIY
Najlepszy kostium to taki zrobiony własnoręcznie. Oczywiście zawsze lepiej mieć przebranie kupione w supermarkecie, niż żadne, jednak nic nie przebije starego, dobrego rękodzieła!

ken-tanabe-halloween-02

2. Użyj całego ciała
Jeśli do normalnego ubrania dodasz maskę….czy to już kostium? Odpowiedź brzmi NIE. Idź na całość i przebierz się od stóp do głów.

ken-tanabe-halloween-03

3. Ma być tanio
Nie sztuka wydać kilka tysięcy na przebranie i wyglądać nieziemsko. Sztuką jest wydać kilkadziesiąt złotych i zaskoczyć wszystkich.

ken-tanabe-halloween-04

4. Nie polegaj na rozpoznawalności
Przebrać się za Draculę, czy Pocahontas to droga na skróty. Wymyśl coś własnego i nie przejmuj się gdy po raz setny usłyszysz: ‚to za kogo się przebrałeś?’

ken-tanabe-halloween-05

5. Nie polegaj na seksie
Oczywiście seksowne przebranie jest zawsze mile widziane, ale nie licz, że odsłonięcie tego i owego załatwi sprawę..

ken-tanabe-halloween-06

6. Nie polegaj na horrorach!
Rany postrzałowe, krew, śmierć to oczywiste skojarzenia halloweenowe, jednak nie ograniczaj się do tej tematyki. Przebierz się abstrakcyjnie!

ken-tanabe-halloween-07 ken-tanabe-halloween-08 ken-tanabe-halloween-09 ken-tanabe-halloween-10


Tagi:
W kategorii:


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *