Jak zostać artystą w 5 min? – Dwie strony, które zmienią Twoje życie (lub zmarnują mnóstwo Twojego czasu)

29 grudnia 2013, by , Dodaj komentarz

Poczuj moc tworzenia przepływającą pod Twoimi palcami – dwa projekty łączące w sobie komputerowe algorytmy i urok tybetańskich mandali dają Ci niezwykłą możliwość odkrycia drzemiącego w Tobie artysty.

Silk — Interactive Generative Art
Stworzona przez Yuriego Vishnevsky’ego aplikacja na iPada to prawdopodobnie najbardziej uzależniający program do  abstrakcyjnego rysowania, jaki kiedykolwiek powstał. Nazwa programu dobrze oddaje uczucie, jakiego doświadczamy podczas używania go. Wszystko tutaj jest tak swobodne i…po prostu jedwabiste, że łatwo zapomnieć, że nadal mamy do czynienia z aplikacją, która w dużej mierze wykonuje obrazek za nas, pozwalając nam jedynie określić parametry.

Silk – Interactive Generative Art, aplikacja do kreatywnego rysowania

 

Jeden rzut oka na ekran i już wiecie na czym polega cała zabawa. Rysowanie za pomocą Silk to jak przebywanie w ciemnym pokoju, rozświetlonym jedynie iskrami kolorowych, zimnych ogni. Dzięki algorytmowi, na jakim opiera się aplikacja, nie jesteś w stanie zrobić tu żadnego błędu. Wszystkie chwyty dozwolone – tak jak w prawdziwej sztuce :)
Dzięki niesamowitemu wyczuciu twórców aplikacji, Silk naprawdę daje to, co obiecuje – relaks i prawdziwą rozrywkę, zarówno dla dużych i małych.
Aplikacja zadebiutowała w 2011 roku i szybko trafiła na listę 300 najchętniej ściąganych programów. Od tamtego czasu wzrosła nie tylko ilość fanów aplikacji, ale i jej cena. Aktualnie trzeba za nią zapłacić o dolara więcej, niż na początku, czyli $2.99. Wydatek jest jednak w pełni uzasadniony. Zanim sięgniecie po portfele wypróbujcie wersję przeglądarkową:
http://weavesilk.com/
Chęć pełnego zanurzenia się w świat Silk zmusiła mnie do odnalezienia dawno nieużywanego kontrolera dźwięku w komputerze. Weavesilk to chyba jedyna znana mi strona w internecie, która uzasadnia zastosowanie muzyki w tle.

Silk – Interactive Generative Art, aplikacja do kreatywnego rysowania Silk – Interactive Generative Art, aplikacja do kreatywnego rysowania Silk – Interactive Generative Art, aplikacja do kreatywnego rysowania Silk – Interactive Generative Art, aplikacja do kreatywnego rysowania Silk – Interactive Generative Art, aplikacja do kreatywnego rysowania

Jeżeli fascynuje Was symetria, lecz Wasze serce leży bardziej po stronie muzyki, niż obrazu na pewno zainteresuje Was
Seaquence
Eksperymentalny projekt do tworzenia kompozycji muzycznych to połączenie muzyki i biologii. Dźwięki tworzone są przy pomocy niewielkich, dynamicznych form, do złudzenia przypominających żyjątka znane nam z lekcji biologii. Ta alegoria jest jak najbardziej zamierzona – twórcy programu – Ryan Alexander, Gabriel Dunne i Daniel Massey podkreślają, iż postrzegają muzykę jako nierozerwalnie związaną z naturalnymi cyklami zachodzącymi w przyrodzie. Seaquence z prawdziwą naturą nie ma oczywiście nic wspólnego, ale z całą pewnością zapewni Wam kilka godzin kreatywnej rozrywki.

Podobnie jak w przypadku Silk, program umożliwia łatwe zachowywanie i przesyłanie innym swoich kompozycji.
W każdej chwili można także posłuchać i obejrzeć  najnowsze utwory skomponowane przez użytkowników:
http://seaquence.org/g0mj
http://seaquence.org/9fp9k
Seaquence - skomponuj własną melodię
W odróżnieniu od Silk, korzystanie z Seaquence nie jest płatne. Projekt powstał we współpracy z Gray Area Foundation for the Arts.
Seaquence - skomponuj własną melodię


Tagi: , , ,
W kategorii: ,


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *