„I Tradizionali” – książka kucharska w tatuażach Mariny Cinciripini i Sarah Richiuso

20 maja 2014, by , Dodaj komentarz

Lubisz gotować i często korzystasz z przepisów? Masz dosyć mycia rąk co chwilę by przerzucić kartkę w książce kucharskiej/przesunąć myszką kilka wersów dalej? Od dzisiaj koniec kompromisów. Dwie pomysłowe dziewczyny rozwiązały problem, przed którym staje każdy amator gotowania. Ich przepisy kulinarne znajdują się w najwygodniejszym na świecie miejscu. Jedyne co musisz zrobić to….podciągnąć rękawy.

przepisy kulinarne w tatuażach

To właśnie gest podciągania rękawów przed przystąpieniem do gotowania zainspirował Marinę Cinciripini i Sarah Richiuso do stworzenia unikalnej kolekcji przepisów, zapisanych graficznie w formie zmywalnego tatuażu.

Kalkomanie kojarzą się zazwyczaj z dziecięcymi zabawami i o takie właśnie skojarzenie chodziło autorkom pomysłu. Dziewczyny postanowiły połączyć coś tak tradycyjnego jak zapisywanie i przekazywanie z pokolenia na pokolenie przepisów kulinarnych oraz zabawę, jaka płynie z wypróbowywania zmywalnych tatuaży. W ten sposób powstało „I tradizionali” – mariaż tradycji i nowoczesności w służbie sztuki kulinarnej :)
przepisy kulinarne w tatuażach przepisy kulinarne w tatuażach przepisy kulinarne w tatuażach przepisy kulinarne w tatuażach
Przepisy dostępne są w dwóch językach: włoskim oraz angielskim. Seria podzielona jest na różne moduły tematyczne – każdy z nich zawiera po 4 przepisy.

przepisy kulinarne w tatuażach

przepisy kulinarne w tatuażach

Przepisy-kalkomanie nie są jeszcze dostępne w regularnej sprzedaży, można już jednak składać pierwsze zamówienia. Koszt jednego pakietu to ok. 14 dolarów.

Wszelkie pytania możecie kierować do Mariny Cinciripini i Sarah Richiuso za pośrednictwem ich strony internetowej.


Tagi: ,
W kategorii:


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *