Drewniane klocki w kształcie sushi – złóż swój własny zestaw!

30 maja 2014, by , Dodaj komentarz

O zaletach drewnianych klocków powiedziano już tyle, że niedługo można pewnie spodziewać się kontrataku ze strony producentów plastikowych zabawek. Zanim jednak to nastąpi, ofensywa ekologicznych klocków trwa i przyjmuje coraz bardziej kreatywne formy.
Zaprojektowane na zeszłoroczną edycję targów sztuki i designu „Design Ah!” w Tokio, drewniane zestawy sushi to doskonała zabawka, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. I właśnie weszło do sprzedaży!drewniane klocki-puzzle w kształcie sushi

Składający się z 45 drewnianych bloczków zestaw to doskonała okazja by utrwalić swoją znajomość tworzenia sushi i nauczyć dzieci zasad komponowania tego japońskiego specjału. To także świetna rozrywka – kolorowe, wyszlifowane bloczki drewna przeniosą zwykłą zabawę klockami na zupełnie nowy poziom.
drewniane klocki-puzzle w kształcie sushi

W terminologii sushi, słowem ‚shari’ określa się ryż, podczas gdy ‚neta’ odnosi się do dodatku (ryby, grzybów, tamago). Według zasad, pomiędzy ‚shari’ a ‚neta’ powinna panować harmonia i żaden ze składników nie może dominować nad drugim. Drewniany zestaw firmy plaplax ułatwi zapamiętanie tej złotej zasady i umożliwi tworzenie własnych kompozycji bez konieczności brudzenia naczyń i stołu :)

Powiedzmy też uczciwie…sushi z drewna jest po prostu tak dekoracyjne, że trudno mu się oprzeć.
Zestaw kosztuje 7400 jenów i można go kupić >>> TUTAJ

 


Tagi: ,
W kategorii:


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *