Zobacz odnowioną siedzibę Pinterest!

21 grudnia 2013, by , Dodaj komentarz

Biurka rozdzielone ściankami działowymi, boksy, stołówki… to wszystko już przeszłość. Zobaczcie jak się pracuje w social media! Nowa siedziba portalu Pinterest to efekt ciężkiej pracy aż 3 biur architektonicznych: All of the Above, First Office i Schwartz and Architecture.

Dwupiętrowy budynek służył kiedyś jako magazyn. Po renowacji nie przypomina już jednak dawnej rudery. Szczerze mówiąc nie przypomina również biura w klasycznym tego słowa rozumienia. To raczej przestrzeń zaaranżowana tak by stymulować kreatywne myślenie i sprzyjać różnym stylom pracy. Pinterest, podobnie jak inne wielkie koncerny internetowe, wychodzi naprzeciwko oczekiwaniom swoich pracowników i nie wymaga od nich 10-godzinnego siedzenia za biurkiem.
W przeciwieństwie jednak do np. siedziby Google, nie znajdziemy tutaj jaskrawych kolorów, ani stanowisk do gier video. Zarówno kolory, jak i umeblowanie jest dużo skromniejsze i bardziej industrialne.
Nowa siedziba Pinterest

Pierwsze piętro budynku dedykowane jest tym, którzy cenią spokój i pracę indywidualną. Parter to duża przestrzeń zorganizowana w taki sposób by umożliwić swobodną interakcję, a także niezbędny podczas ciężkiego dnia pracy relaks.
Nowa siedziba Pinterest
Nowa siedziba Pinterest Nowa siedziba Pinterest Nowa siedziba Pinterest Nowa siedziba Pinterest Nowa siedziba Pinterest

Nowa siedziba Pinterest
Nowa siedziba Pinterest Nowa siedziba Pinterest
Nowy wygląd siedziby Pinterest to jednak spore zaskoczenie dla użytkowników portalu. Nie zabrakło głosów, że wnętrze tak bardzo odbiega od wizerunku firmy, iż na pewno wiąże się to z większymi zmianami w polityce firmy.

Pinterest aktualnie wyceniany jest na ponad 3 miliardy dolarów.


Tagi: ,
W kategorii: ,


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *