Świat gigantów – nowatorskie spojrzenie na słupy energetyczne

29 września 2015, by , Dodaj komentarz

Słupy energetyczne należą do jednych z najbrzydszych elementów krajobrazu. Szpecące widok, nieładne, lecz jednocześnie niezbędne – tak bardzo przyzwyczailiśmy się do ich obecności, że nie wyobrażamy sobie, że mogłyby wyglądać inaczej. Choi + Shine Architects proponuje zmianę myślenia – ich propozycja odmienienia krajobrazu Islandii kompletnie Was zaskoczy.
land-of-giants-04 land-of-giants-02

Propozycja Choi + Shine Architects to zupełnie świeże spojrzenie na kwestię słupów energetycznych szpecących piękny, wulkaniczny krajobraz Islandii. Pomysł by zamienić gołe, geometryczne konstrukcje na ludzkie sylwetki, zdające się przytrzymywać linie energetyczne jest równie prosty, co odkrywczy. Odrobina wyobraźni wystarcza by zamienić smutny krajobraz w krainę pełną magii i wyobraźni.

land-of-giants-05 land-of-giants-01

‚Figury energetyczne’ z założenia posiadałaby dowolnie konfigurowalne części, za pomocą których ustawienie olbrzymów mogłoby dopasowywać się do ukształtowania terenu. Postacie nie tylko mogą patrzeć w dowolną stronę, ale i przytrzymywać linie energetyczne na kilka różnych sposobów.
Nie bez przyczyny figury rodzą skojarzenia z monumentami z Wysp Wielkanocnych – antyczne posągi były jedną z inspiracji studia architektonicznego. Niemi władcy krajobrazu, służący ludziom i niosący im niezbędną do życia energię. Oto jak design zmienia sposób myślenia o elementarnych składnikach naszej cywilizacji.

land-of-giants-03


Tagi:
W kategorii:


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *