Prostota i piękno w biżuterii Aleksandry Przybysz

19 maja 2016, by , Dodaj komentarz

ALE to niekonwencjonalne spojrzenie na biżuterię Aleksandry Przybysz. Jej autorska kolekcja ręcznie wykonywanej biżuterii to przede wszystkim bardzo nowoczesne formy i geometryczne kształty, które tworzą rewelacyjny efekt. Stworzona dla osób poszukujących niestandardowych i ciekawych rozwiązań. W kolekcji ALE fascynacja pięknem kryje się w prostych i przemyślanych rozwiązaniach, gdzie mniej znaczy więcej.

przybysz przybysz1 przybysz2 przybysz3 przybysz4
Wszystkie kolekcje ALE. powstają w pracowni mieszczącej się w poznańskiej kamienicy zaprojektowanej przez Rogera Sławskiego. To tam, w showroomie połączonym z warsztatem złotniczym, Aleksandra Przybysz projektuje, prototypuje i własnoręcznie wykonuje swoją biżuterię.

,,Stworzyłam swoją markę, aby mieć całkowitą swobodę artystyczną. Siedząc przy stole złotniczym odnajduję spokój, zamykam się w świecie brył i form i robię, to co lubię najbardziej – tworzę niespotykane formy i kształty w zgodzie z własną estetyką. Moje konstrukcje zawsze odznaczają się precyzją wykonania i wysoką jakością’’.

Biżuteria ALE to przede wszystkim połamane formy, dużo zagięć, geometryczne kształty i też w swojej niezwykłości – prostota. Dużo tu geometrycznych kształtów i zwrot w stronę futuryzmu w architekturze.
przybysz5 przybysz6 przybysz7 przybysz8

Punktem wyjścia dla projektantki jest zawsze kartka papieru którą przekształca w trójwymiarową formę. Metal staje się jej odzwierciedleniem, tylko w trwalszej formie. W taki sposób w pracowni Aleksandry powstają biżuteryjne wzory, bardzo minimalistyczne, ale o przemyślanych proporcjach.

,,Oprócz architektury, niewyczerpanym pokładem inspiracji jest dla mnie moda. Biżuteria ALE. dopełniała już kolekcję Macieja Zienia, Edyty Pietrzak, Eweliny Klimczak i Magdy Hasiak. Wierzę w polski design i polską twórczość’’.

Aleksandra Przybysz- studentka architektury wnętrz i projektowania biżuterii. Swoje zamiłowanie do architektonicznych struktur przeniosła na formy biżuteryjne, które sama tworzy z ogromną pasją.

Biżuterię projektantki możecie znaleźć na:

www.aleconcept.com

www.instagram.com/ale.concept

www.pinterest.com/aleconcept


Tagi:
W kategorii: ,


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *