„Mam tak samo jak Ty….miasto moje.. ” – architektoniczna podróż w czasie

29 listopada 2013, by , Dodaj komentarz

Wyjątkowa gratka dla fanów architektury miejskiej i jej rozwoju w czasie. Przemierzając codziennie te same ulice, często przestajemy zwracać uwagę na zmiany, jakie zachodzą w tkance architektonicznej miasta. Często dopiero oglądając stare zdjęcia zdajemy sobie sprawę jak ogromny postęp (lub jego brak!) nastąpił w większości znanych nam tak dobrze miejsc.
Dzięki filmowi z archiwum Filmoteki Narodowej macie okazję prześledzić na przykładzie Poznania, jak bardzo miasto zmieniło się na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Film opatrzony fachowym (współczesnym!) komentarzem pozwala zwrócić uwagę na każdy detal pokazywanego miejsca i odnieść go do znanych nam realiów.

Podczas przejażdżki zobaczycie m. in.: Most Cybiński, Katedrę na Ostrowie Tumskim, Stary Rynek, Ratusz, Odwach, Plac Wolności i Bibliotekę Raczyńskich, dawny Teatr Miejski, ulice 27 Grudnia i Gwarną, dawny Zamek Cesarski, Ziemstwo Kredytowe, Teatr Wielki, hale budowane na Powszechną Wystawę Krajową, Plac Św. Marka, wznoszony stadion, Pałac Rządowy przy ul. Grunwaldzkiej, powstający Hotel Polonia i inne.

Zachwycający dokument nie tylko dla miłośników stolicy wielkopolski!


Tagi: , ,
W kategorii:


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *