Apple goni Google i Tesla – tworzy własne elektryczne pojazdy!

23 maja 2015, by , Dodaj komentarz

Firma Apple pracuje nad skonstruowaniem pojazdów z napędem elektrycznym w ramach projektu „Tytan”. Pragnie wygryźć firmy takie, jak Google czy Tesla.

apple-electric-car-designboom04

W sprawozdaniu dziennika Wall Street znalazła się informacja, że firma Apple poszczycić się może kilkuset pracownikami, którzy w tajemnicy pracują nad stworzeniem samochodu z napędem elektrycznym. Choć na ten moment nie ma żadnej gwarancji, że pojazd kiedykolwiek trafi na taśmy produkcyjne – tajemniczy projekt o kryptonimie „Tytan” zdaje się przypominać wyglądem kompaktowy minivan.

Firmy doliny krzemowej takie, jak Google lub Tesla już jakiś czas temu zdecydowały się na inwestycję w produkcję pojazdów elektrycznych oraz samochodów, które będą same prowadziły pasażera. Nikogo nie zadziwia więc, że tak wielki gigant technologiczny, jak położona w Cupertino firma Apple chce mieć w tym swój udział.
apple-carplay-db01

Nie jest to pierwszy przypadek najazdu Apple na przemysł samochodowy. Choćby w zeszłym roku podczas pokazu samochodów w Genewie, firma przedstawiła aplikację CarPlay – zintegrowany z oprogramowaniem iOS system informacji i rozrywki dla telefonów iPhone. Najwyraźniej firma nosiła się z pomysłem wynalezienia auta już od lat.

Phil Schiller, który w Apple piastuje stanowisko wiceprezesa ds. marketingu w 2012 roku stwierdził, że kierownictwo omówiło budowę samochodu na długo przed tym, jak został zbudowany iPhone. Teraz, mając na pokładzie Marca Newsona w ramach zespołu projektowego, Apple może stać się poważnym i skutecznym konkurentem na jednym z najszybciej rozwijających się rynków na świecie.


Tagi:
W kategorii:


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *