10 najciekawszych zestawów szachów, które ozdobią każde wnętrze

25 kwietnia 2014, by , Dodaj komentarz

Zestawy szachowe, których nie warto chować w szafie. Szykujcie miejsce na stoliku kawowym!

Gra w szachy to rodzaj pożytecznego snobizmu. Nic tak nie poprawia pamięci i nie relaksuje mózgu jak dobra gra planszowa, a szachy to absolutny klasyk. Wstyd nie umieć grać, a jeszcze większy nie posiadać w domu choć jednego zestawu. Teraz planszy nie składamy po skończonej partii. Designerskie szachy to prawdziwa ozdoba nowoczesnego salonu.

1. Minimalistyczne szachy Bauhaus

Dla fanów prawdziwej prostoty i szlachetnej formy. Do kupienia tutaj. Cena $341,99.
1-Minimalist-chess-set-600x304

2. Adin Mumma dla Umbra

Idealny zestaw dla poszukiwaczy równowagi życiowej. Każda figura oprócz wykonania odpowiedniego ruchu ma także za zadanie utrzymanie równowagi w specjalnie wydrążonych kolebkowych polach. Dzięki wyprofilowanym trzonkom udaje się to bez problemu. Cena zestawu to $250. Do kupienia tutaj.

2-Wobble-chess-pieces-600x397

3. Man Ray 1920

Te szachy to jeden z niewielu klasycznych projektów słynnego dadaisty Mana Raya, który można kupić do dzisiaj. Ten projekt powstał w  1920 roku. Inspiracją do była sztuka Marcela Duchampa – wieloletniego przyjaciela i partnera szachowego Raya.
Cena tego designerskiego cuda: $380. Do kupienia m.in. tutaj lub tutaj.

3-Man-Ray-chess-pieces-600x462

4. Man Ray 1971

Kolejny minimalistyczny projekt pomysły Mana Raya. Zdecydowanie nie najtańszy!

4-Gold-silver-chess-set-600x417

5. Ralph Lauren Hammond

Propozycja Ralpha Laurena to połączenie niklu i czarnej skóry. Szlachetne materiały i niezwykły kształt figur składają się także na cenę, a jest ona nie mała – $1995. Do kupienia tutaj.

5-Ralph-Lauren-chess-set-600x361

6. Phillipi YAP

Wykonane z nierdzewnej stali szczotkowanej, szachy firmy Phillipi kształtem przypominają bardziej fragmenty rur lub otwieracze do wina. Ekstrawagancki projekt powstał ok. 1970 roku. Model ten jest aktualnie trudno dostępny. Cena to około $200.

6-Philippe-tubular-chess-pieces-600x422

7. Silmu-Keramiikka

Jeden z bardziej intrygujących zestawów szachów, jakie kiedykolwiek zaprojektowano. Kamienna plansza i ceramiczne, skrajnie minimalistyczne figury przypominają prawdziwe dzieło sztuki. Zestaw to dzieło firmy Silmu-Keramiikka. Cena na zapytanie.

 

7-Stone-age-style-chess-pieces-600x966

8. Tool Chess

Ten zabawny, industrialny zestaw przypomina bardziej narzędzia hydrauliczne, niż grę planszową. Efekt jest jak najbardziej zamierzony – dla jego wzmocnienia zadbano także o odpowiednie opakowanie – szachy zapakowane są w czerwoną lub czarną skrzynkę na narzędzia.

 

8-Screw-chess-pieces-600x793

9. One Save Solutions

Literkowe figury szachowe z pewnością spodobają się fanom typografii we wnętrzach domowych. Dodatkową gratką jest możliwość spersonalizowania własnego zestawu.  W zależności od materiału, z jakiego chcemy by szachy były wykonane, cena waha się od $83 do ponad $600. Do kupienia tutaj.

9-Typographic-chess-set-600x890 (1)

10. Trójwymiarowe szachy Ji Lee

Projekt Ji Lee niestety nie wszedł do masowej produkcji. A szkoda – takie nowatorskie podejście do szachów z pewnością zyskałoby wielu zwolenników. W mniej okazałej wersji możemy kupić podobny zestaw tutaj.

 

22-Multilevel-chess-set-600x491


Tagi:
W kategorii:


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *