Złote szkielety Brooklynu

19 listopada 2015, by , Dodaj komentarz

Jamie Roadkill to młoda artystka, która pochodzi z Brooklynu. Jej prace to szkielety zwierząt zabitych przez samochody pokryte 24 karatowym złotem. Sceny, jakie ukazują jej prace, to komentarz do pożądania mobilności technologicznej przez ludzkość i oszołomienie zwierząt, które się z nią spotykają. szkielety szkielety1

Jamie pokazuje piękno w ich nieobecności, tożsamości i sens w tym, co pozostało z istot, które kiedyś wędrowały jako żywe. Układy szkieletów w jej pracy są świadomie- pozłacane nadają ofiarom niepodważalną wartość.

Wiele szczątków pochodzi także z gospodarstw wiejskich, domowych, darowizn handlowych już zmarłych zwierząt, uśmierconych poprzez kontrolę sanitarną, czy upolowanych dla celów spożycia.
szkielety4 szkielety3

Oprócz samej sztuki Jamie odkrywa tabu społeczeństwa amerykańskiego: seks i śmierć. Bada motywy początku i końca naszego życia. Artystka splata rzeźbiarskie sceny, które ukazują pożądania ludzkości do postępu i podważają jej istotę. Wybór materiału prac jest symbolem hipokryzji i ludzkiej skłonności do traktowania żywych stworzeń jako „robactwa”.
szkielety4


Tagi:
W kategorii:


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *