Tysiące łusek po nabojach według Federico Uribe

9 listopada 2015, by , Dodaj komentarz

Kolumbijski artysta Federico Uribe jest znany z jego unikalnej mieszanki sztuki. Tym razem postanowił udowodnić, że zwierzęce trofea mogą powstać bez bezmyślnego zabijania zwierząt – tworząc serie niezwykłych rzeźb z łusek po nabojach.


łuska2 łuska3

Ta kolekcja od Uribe prezentuje ciekawe zestawienie między materiałem i przedmiotem. To intrygujące, że śmiertelne pociski z broni palnej mogą być przekształcone w dzikie zwierzęta. Rzeźby przedstawiają pełne życia niedźwiedzie, lwy i wiele różnych rodzajów ptaków. Kolejną ciekawą interpretacją jest to, że rzeźby mają reprezentować trofea zwierzęce, składające się z tego samego materiału, który będzie używany do polowania i ich zabijania. Niezależnie od wiadomości artysty, pewnym jest, że kolekcja „WE’RE AT PEACE „ z pewnością ma pokazać wspaniałą sprawność artystyczną i dbałość o szczegóły.
łuska1

Uribe tworzy pewien rodzaj rzeźby w sposób nowoczesny i nieprzewidywalny, często mieszając przedmioty codziennego użytku.Ten kolumbijski artysta studiował sztukę na Uniwersytecie w Los Andes w Bogocie. W 1988 roku wyjechał do Nowego Jorku, by studiować stopień Master-of-fine-arts pod nadzorem Luisa Camnitzera. To był początek drogi, który obejmował lata studiów i pracy na Kubie, Meksyku, Rosji, Anglii i wreszcie Miami. W 1996 roku porzucił pędzle. Zaczęło go przyciągać zwykłe zaniedbane piękno prostych przedmiotów codziennego użytku. Obserwował je z rozwagą, ustawiał obok siebie i łączył je, tak, że tworzyło nietypowe instrumenty nowej estetyki, pełne koloru, ironii i tętniącej życiem zabawy.
łuska

Federico Uribe znany jest z tworzenia swoich dzieł z niezwykłych przedmiotów. Na swoim koncie ma obrazy i rzeźby z ołówków czy pinezek.


Tagi:
W kategorii:


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *