The Cat Ladies – Kalua K. Kryńska wie jak podejść kota

26 listopada 2013, by , Dodaj komentarz

Koty nie mają w internecie łatwego życia. Chyba żadne zwierzę nie doczekało się tylu upokorzeń: biedne stworzenia wciskane w legginsy, zamykane w ciasnych pudełkach, z sztucznymi wąsami, w papierowych kapeluszach… Obrazy kocich cierpień, które przewinęły się w ostatnich latach przez internetowe memy można by wymieniać bez końca.
Na szczęście jest ktoś, kto potrafi docenić godność tego dostojnego zwierzęcia o szlachetnym rodowodzie!
Kasia Kryńska – tworząca pod pseudonimem Kalua to nie tylko prawdziwa miłośniczka kotów, ale i niezwykle utalentowana fotografka. Moją uwagę przyciągnęła za sprawą projektu ‚The Cat Ladies’. Jej kociaki to nie słodkie futrzaki, pokornie znoszące kolejne tortury. Koty na zdjęciach Kalui K. Kryńskiej budzą respekt, w ich oczach czai się niebezpieczna tajemnica.

The Cat Ladies, koty Kalua K. Kryńska

The Cat Ladies, koty Kalua K. Kryńska The Cat Ladies, koty Kalua K. Kryńska  The Cat Ladies, koty Kalua K. Kryńska The Cat Ladies, koty Kalua K. Kryńska The Cat Ladies, koty Kalua K. Kryńska

 

Tajemnicza, lekko niedopowiedziana sytuacja to zresztą specjalność Kalui.
Polecam szczególnie serię ‚Between Two Moons’ i zdjęcia wykonane techniką „mokrego kolodionu” ,wynalezioną w 1851 r. przez Frederica Scotta Archera i dominującą wtedy do lat ’80 XIXw. Każde wykonane zdjęcie tą techniką to magiczny unikat i silne przeżycie!
Between Two Moons, Kalua K. Kryńska Between Two Moons, Kalua K. Kryńska Between Two Moons, Kalua K. Kryńska Between Two Moons, Kalua K. Kryńska

Polecam także stronę Kasi Kryńskiej >>> TUTAJ


Tagi: , , ,
W kategorii: ,


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *