Street art w polskim wydaniu

4 maja 2016, by , Dodaj komentarz

Polski street art rośnie w siłę i o naszych rodzimych artystach jest coraz głośniej. Głównie poza granicami kraju, ale i lokalnie świadomość sztuki zakorzenionej na ulicach ma się coraz lepiej. Cóż, nie ma co się dziwić. Mamy naprawdę mega zdolnych artystów, którzy z roku na rok tworzą coraz bardziej fenomenalne prace.
Igor Chołda, pseudonim ,,Aqualoopa’’ – artysta, filozof i muzyk. Torreador płynnych linii i kształtów. Szczęśliwiec, którzy żyje ze swoich pasji. Łowca wyimaginowanych bytów i przeciwnik poniedziałkowego ponuractwa. Weganin i abstynent o nomadycznej mentalności. Maluje rzeczy małe i duże, animuje obrazki wolne i szybkie, gra muzykę cichą i głośną.
street street1 street2
Brał udział w organizowanym przez Absolut ,,Projekcie Pokolenie”, w ramach, którego malował na żywo podczas cyklu imprez odbywających się w całym kraju. Jego prace można zobaczyć między innymi w warszawskim klubie Powiększenie, gdzie stworzył pracę w ramach Aerosol Nights, jak również przy stacji metra centrum, gdzie znajdował się jeden z jego najnowszych murali dedykowany Marii Skłodowskiej-Curie. Prace malarskie Chołdy są wystawiane na aukcjach w renomowanych domach aukcyjnych: Rempex, Desa, Polswiss Art.
street3 street4
Igor „Aqualoopa” Chołda (ur. 1978 r.) – ilustrator, projektant, animator i artysta streetartowy. Absolwent Wydziału Filozofii UW, Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej i Telewizyjnej w Łodzi oraz Instytutu Psychologii Procesu. Głównie znany jako autor murali, których ma na koncie kilkadziesiąt. Tworzy i współtworzy reklamy, teledyski i krótkie animacje. Zajmuje się także komponowaniem muzyki oraz psychoterapią. Autor wystawy indywidualnej wideo i malarstwa Infection w Galerii 3678 U Artystów (2011). Laureat pierwszej nagrody w konkursie na mural Levi’s Go Forth (2011), pierwszej nagrody w konkursie na mural poświęcony Marii Curie-Skłodowskiej, zrealizowany na dziedzińcu metro Centrum w Warszawie (2011), pierwszej nagrody na mural Integracja Uskrzydla w Środowiskowym Dom Samopomocy Pod Skrzydłami w Warszawie (2011) oraz Energetycznym Centrum Kultury w ECK & Sosnowiec City w Sosnowcu (2011). Uczestnik festiwalu Street Art Doping (2011, 2012). Ostatnio prezentował swoje prace w ramach wystawy KRZY.WE 2. Polska Ilustracja Wektorowa w Pragalerii.
street5 street6
Prace artysty znajdziecie tutaj: http://aqualoopa.com


Tagi:
W kategorii:


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *