Sekretne życie małych przedmiotów czyli świat według Terry’ego Bordera

7 października 2013, by , Dodaj komentarz

Co mówi jajko spotykając pieczonego kurczaka? Czy płatki owsiane mają uczucia? Czy cytryny robią zakupy online?
Na te i inne z pozoru absurdalne pytania odpowiedzi udzielą wam prace Terry’ego Bordera.

Artysta urodził się 16 października 1965 i większość swojego życia spędził w Indianapolis. W 1988 roku ukończył Ball State University na wydziale fotografii artystycznej. Terry nigdy nie pragnął zostać artystą – uważał to za zbyt bezużyteczne zajęcie (w końcu pochodzi z Indiana!), zatrudnił się więc jako fotograf komercyjny i przez wiele lat fotografował, jak sam mówi ‚najbardziej ogłupiająco nudne gówno jakie można sobie wyobrazić.  Prawdopodobnie gdyby tylko choć trochę się przyłożył, z czasem zacząłby fotografować bardziej ekscytujące przedmioty, jednak Terry nie miał zamiaru czekać, ani tym bardziej do niczego się przykładać.

W 2006 roku rozpoczął realizację projektu Bent Objects. Nazwa została wybrana przypadkowo – po prostu wszystkie najlepsze domeny blogowe były już dawno zajęte. W zasadzie projekt polega na przewlekaniu drucików przez drobne przedmioty codziennego użytku, tak by pomóc nadać im nienaturalne – ludzkie pozy i tym sposobem przenieść je do świata ludzkich problemów. Z powodów niezrozumiałych dla Terry’ego projekt spotkał się z niezwykłym uznaniem publiczności.
Więcej o Terrym tutaj.
A wy sami przekonajcie się co takiego mają w sobie te zwykłe ‚druciki przewleczone przez przedmioty’
cereal-killer_1507635i mailorderbride_1507631i slipping-comfortable Terry-Border-04 toasted-toast-toasting TerryBorder09 love-birds 00039605

Terry Border Bent Objects

Terry Border Bent Objects

belated_1507629i bent-objects-terry-border-Secret-Life-of-Objects-4


Tagi: ,
W kategorii: ,


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *