Murale, które są widoczne tylko wtedy, gdy pada deszcz

4 listopada 2015, by , Dodaj komentarz

Grupa południowokoreańskich projektantów postanowiła walczyć przeciw deszczowym dniom, tworząc piękne malowidła uliczne, które pojawiają się tylko, gdy pada deszcz. Dzieło nosi tytuł Projekt Monsoon i ma na celu przynieść trochę otuchy podczas dorocznego monsunu – kiedy deszcz pada bez przerwy przez wiele dni.
mural

Na trzy tygodnie w ciągu roku Seul staje się brudne i szare ze względu na opady deszczu. Nie można zmienić pogody, ale można zmienić otoczenie, które ma wpływ na sposób myślenia ludzi. Ta forma sztuki nakłania ludzi do wyjścia na zewnątrz i spacerowania po ulicach. Deszcz kojarzymy z szarością. Gdy dodamy mu jasności, kolorowych i tętniących życiem malowideł, nasz punkt widzenia zostanie zrekonstruowany.
mural1 mural2

Pantone nawiązała współpracę z grupą południowokoreańskich projektantów by zorganizować ten kolorowy uliczny spektakl. Murale powstały przy użyciu specjalnych farb, które stają się widoczne, gdy zaczynają być mokre – tuż wyschnięciu całkowicie zanikają i są nie do wykrycia. Wszystkie ulice pokryte zostały w jasne murale, które odzwierciedlają lokalną kulturę. Wiele malowideł to żółwie, ryby i inne stworzenia morskie, podkreślające „znaczenie przypływu rzeki.”


Tagi: ,
W kategorii:


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *